Czytasz: Kamil Stoch wygrywa Turniej Czterech Skoczni! [AKTUALIZACJA]

Kamil Stoch wygrywa Turniej Czterech Skoczni! [AKTUALIZACJA]

Drugie z rzędu zwycięstwo w cyklu. Historyczny wyczyn Polaka!

Historyczny sukces Kamila Stocha i polskich skoków narciarskich. Ta sobota zapisze się w annałach. Kamil Stoch po raz drugi z rzędu wygrywa Turniej Czterech Skoczni. Broniąc tytułu powtórzył osiągnięcie Svena Hannawalda, któremu jako jedynemu wcześniej udała się ta sztuka.

Najpierw zwycięstwo w Obserstdorfie, potem w Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku, a na koniec w austriackim Bischofshofen. Brawo Kamil! Wielkie gratulacje!

Gratulacje dla Stocha od Dudy, Morawieckiego i Tuska

Na Twitterze Stochowi pogratulował prezydent Andrzej Duda.

- Kamil Stoch! Dziękujemy! Gratulujemy! Duma! Szczęście! Historia skoków narciarskich tworzy się na naszych oczach. Piękna polska historia. Dziękujemy Panu Kamilowi i Ekipie!!! - napisał prezydent.

- Dziękujemy! Co za wieczór! - dodał.

Kolejne gratulacje dla Kamila Stocha spłynęły od premiera Mateusza Morawieckiego, również na Twitterze.

- Dziś wszyscy tworzymy orszak jednego króla. Kamila!!! Dawid brawo za walkę do końca! Duma i podziw! Brawo trenerzy, brawo sztab! Nic tak nie cieszy, jak polskie zwycięstwa! - napisał na Twitterze szef rządu.

Stochowi pogratulował także szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

- Kamil. Czwarty Król - napisał Tusk na Twitterze.

Stoch wygrywa Turniej Czterech Skoczni

Kamil Stoch zwyciężył w 66. Turnieju Czterech Skoczni. Jako drugi w historii zawodnik - po Niemcu Svenie Hannawaldzie - triumfował na wszystkich czterech obiektach.

Stoch prowadził po pierwszej serii, ale w drugiej rywale wysoko zawiesili mu poprzeczkę. Aby wygrać musiał skoczyć 137 metrów i dokładnie tyle osiągnął. W sobotnim konkursie wyprzedził o 3,2 pkt Norwega Andersa Fannemela oraz o 5,1 Niemca Andreasa Wellingera.

Dziewiąte miejsce zajął drugi na półmetku Dawid Kubacki.

W klasyfikacji całego turnieju Stoch zdecydowanie wyprzedził Wellingera i Fannemela. Kubacki uplasował się na szóstej pozycji.

Skoczek z Zębu po raz drugi triumfował w Turnieju Czterech Skoczni. Był najlepszy w ubiegłorocznej edycji, ale tylko z jednym wygranym konkursem - w Bischofshofen.(PAP)

Truniej Czterech Skoczni 2018 Bischofshofen - WYNIKI:

Turniej Czterech Skoczni 2018 - wyniki poprzednich konkursów

Truniej Czterech Skoczni 2018 Oberstdorf - WYNIKI:

Truniej Czterech Skoczni 2018 Garmisch-Partenkirchen - WYNIKI:

Truniej Czterech Skoczni 2018 Innsbruck - WYNIKI:

Czytaj więcej