Czytasz: „Szpilki w transporcie”

„Szpilki w transporcie”

02:15
Nie boją się smaru i dalekich dystansów. Na określenie “tirówki” reagują z oburzeniem. Wolą być nazywane “kierowniczkami” i pozować do sesji zdjęciowej do kalendarza w szczytnym celu.

12 wyjątkowych kobiet, 12 miesięcy, 1 cel – tak pokrótce można opisać projekt charytatywny “Szpilki w transporcie”. Przedmiotem akcji sprzedażowej jest kalendarz, w którym wystąpiły kobiety - zawodowi kierowcy pojazdów ciężarowych. Oprócz pasji połączył je szczytny cel – wsparcie kierowcy Jacka Dziemieszonka w walce z rakiem.

KIEROWNICZKA ZE ŚLĄSKA

Jedną z modelek kalendarza jest Anna Rapp, “kierowniczka” ze Śląska. Jeździ ciężarówką od ponad 4 lat. Zwiedziła wszystkie kraje Europy - od Hiszpanii, aż po Grecję.

- Jeździłam w różnych warunkach, różnymi typami naczep - plandeką, termą, obecnie jeżdżę cysterną - tłumaczy Anna.

SZCZYTNY CEL

Kalendarz „Szpilki w transporcie” to nie tylko historia 12 kobiet, które reprezentują coraz liczniejszą grupę zawodową w Polsce, ale także chęć niesienia pomocy Jackowi, który ma nieoperacyjny nowotwór na wlocie do żołądka.

Dzięki leczeniu Jacek „wygrał” już rok życia, ale walka trwa nadal – dotychczasowe leczenie pochłonęło ponad 200 000 zł, a wciąż potrzeba więcej. Dochód ze sprzedaży kalendarza zostanie przekazany Jackowi na dalsze leczenie i walkę z nowotworem. Kalendarz można zamówić na stronie: www.szpilkiwtransporcie.pl.

ZOBACZ WIDEO

Czytaj więcej