Czytasz: Kalendarz adwentowy. Kupić czy zrobić samemu?

Kalendarz adwentowy. Kupić czy zrobić samemu?

Ile kosztują kalendarze adwentowe? A może warto zrobić je samemu? Podpowiadamy jak.

W Kościele katolickim rozpoczął się w niedzielę adwent 2017 - czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. W świątyniach odprawiana była poranna msza św., tzw. roraty, na które wierni idą z lampionami; pojawią się wieńce i cztery świece odpowiadające czterem tygodniom adwentu. Jednym ze zwyczajów adwentowych jest kalendarz adwentowy.

Adwent - symbole i zwyczaje

Kalendarz adwentowy

W niektórych domach dzieci przygotowują na czas adwentu kalendarz adwentowy - w ponumerowanych miejscach kalendarza ukryte są drobne rzeczy, np. słodycze; dzieci przybliżają się do świąt, co dzień odkrywając jedną niespodziankę.

Kalendarz adwentowy to specjalny kalendarz służący do odliczania dni od pierwszego dnia adwentu do Wigilii Bożego Narodzenia. Pomysł pochodzi z XIX wieku od niemieckich luteranów. Zwyczaj ten znany jest i pielęgnowany w wielu krajach na całym świecie w rodzinach chrześcijańskich.

W tym roku Adwent jest wyjątkowo krótki

Ile kosztuje kalendarz adwentowy?

Najtańszy kalendarz adwentowy 2017 w sklepach internetowych i serwisach aukcyjnych online można nabyć już za 30 zł z przesyłką. Wśród propozycji znajdziemy chociażby popularny kalendarz adwentowy Milki z czekoladkami.

Najdroższe kalendarze adwentowe to wydatek rzędu kilkuset złotych. Można znaleźć m.in. kaledarz adwentowy Lego, kalendarz adwentowy Star Wars dla miłośników Gwiezdnych Wojen, a dla fanów piłki nożnej i gwiazd światowego futbolu kalendarz adwentowy 2017 FIFA.

Roraty z Gościem Niedzielnym dla dzieci [MATERIAŁY, PIOSENKA]

Kalendarz adwentowy 2017 - ile kosztuje?

Kalendarz adwentowy 2017 - jak zrobić kalendarz adwentowy DIY?

Kalendarz adwentowy 2017 - jak zrobić kalendarz adwentowy DIY?

Kalendarz adwentowy 2017 - jak zrobić kalendarz adwentowy DIY?

Czytaj więcej