Czytasz: Kajakiem z betonu po zwycięstwo!

Kajakiem z betonu po zwycięstwo!

Studenci z Gliwic po raz kolejny zaskakują. Tym razem w Holandii pozostawili w daleko w tyle konkurencję, zajmując pierwsze miejsce za kreatywność w regatach z... betonu!

BetonKanoRace to europejskie regaty cieszące się od lat niesłabnącą popularnością wśród studentów. Zawody nawiązują w prostej linii do uczelnianych wyścigów łodzi zbudowanych z betonu. Ich uczestnicy muszą wykazać się nie tylko wiedzą technologiczną, ale również siłą fizyczną, wyobraźnią, a przy okazji poczuciem humoru.

Regaty co roku organizowane są w innym miejscu w Europie i przez inny uniwersytet. Najsilniejsze reprezentacje wystawiają w nich Holendrzy, Niemcy i Polacy. Tegoroczne zawody (12-14 maja) przygotowała uczelnia w Enschede we wschodniej Holandii. Dwuosobowe zespoły (męskie, żeńskie i mieszane) rywalizowały na dystansach 100, 200 i 400 metrów.

Zobacz zdjęcia z zawodów:

 źródło: facebook.com/knconcrete

PIERWSZE MIEJSCE ZA KREATYWNOŚĆ

Męska reprezentacja Koła Naukowego Concrete działającego przy Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej powtórzyła ubiegłoroczny wyczyn na regatach kajaków z betonu. Studenci wygrali regaty w kategorii kreatywności. Ich kajak nie tylko miał być lekki, szczelny, wytrzymałym, ale także wyróżniać się spośród konkurencji. To bez wątpienia udało się reprezentantom gliwickiej uczelni.

Zobacz zdjęcia z budowy kajaka:

źródło: facebook.com/knconcrete

Swój kajak nazwali "Stellar patrol". Wyglądał jak rakieta, dlatego studenci podczas zawodów postanowili przebrać się za kosmonautów. Niestety, jak piszą zawodnicy na swoim fanpage’u, kajak nie wrócił z Holandii w całości.

- Zginął śmiercią tragiczną, której nie byliśmy świadkami ;( na pamiątkę zrobiliśmy sobie zdjęcie z jego szczątkami - piszą studenci na Facebooku KNConcrete.

Przypomnijmy, że w zeszłorocznych zmaganiach w holenderskim Arnhem zdobyli pierwsze miejsce i puchar za najbardziej kreatywny projekt. Skonstruowany przez nich kajak o wdzięcznym przydomku Hornet (pol. „szerszeń”) ostatecznie zdecydowanie bardziej przypominał… rekina. Był też jedyną konstrukcją zbudowaną w technologii płyt, gdzie liczyła się przede wszystkim jakość wykonania.

źródło: Biuletyn Informacyjny UM w Gliwicach

Czytaj więcej