Czytasz: Kaczyński i Wiśniewska na Jasnej Górze

Kaczyński i Wiśniewska na Jasnej Górze

Prezes PiS po konwencji w Katowicach, pojechał do Częstochowy.

Biuro prasowe Jasnej Góry opublikowało zdjęcia z „prywatnej wizyty” Jarosława Kaczyńskiego i Jadwigi Wiśniewskiej. Przygotowano także informację prasową z tego wydarzenia. I tak "prywatny" przyjazd nabiera publicznego charakteru stając się elementem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. 

- Prezes Kaczyński wraz z Jadwigą Wiśniewską, europosłanką PiS, zatrzymali się na chwilę modlitwy przed Cudownym Obrazem Matki Bożej w intencji Ojczyzny i zbliżających się wyborów do europarlamentu, w drodze powrotnej z konwencji regionalnej Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach - czytamy w komunikacie biura prasowego jasnej Góry.

- Dla mnie Jasna Góra jest bardzo ważna, nie ma takiego miejsca w Polsce, a dla nas, Polaków, pewnie nie ma takiego miejsca na świecie, gdzie lepiej można się modlić. Jeśli tylko mam okazję, żeby się tutaj pomodlić – a dzisiaj taka okazja się nadarzyła – to oczywiście przyjeżdżam i modlę się. Jestem w ciągłym pośpiechu, więc na ogół nie trwa to długo. Jestem bardzo szczęśliwy, że tu byłem, że dzięki dobroci ojców paulinów mogłem się modlić pod samym Obrazem, i mam nadzieję, że Bóg pozwoli, że będę tu jeszcze wiele, wiele razy” - powiedział Kaczyński w wywiadzie.

W czasie sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach przedstawieni zostali kandydaci do Parlamentu Europejskiego. Jadwiga Wiśniewska jest liderką listy PiS w województwie śląskim.

Czytaj więcej