Relacja

Już są bilety na Memoriał Kamili Skolimowskiej

Dziewiąty już memoriał tragicznie zmarłej Kamili Skolimowskiej odbędzie się na Stadionie Śląskim.

„Odchodzimy wtedy, kiedy lepsi już nie możemy być” - widnieje na grobie młociarki Kamili Skolimowskiej. Nasza medalistka igrzysk olimpijskich w Sydney zmarła niespodziewanie 18 lutego 2009 roku. Zasłabła podczas treningu w czasie zgrupowania polskich lekkoatletów w Portugalii. Reanimacja trwała godzinę. Nie udało się. Medalistkę pokonał zator tętnicy płucnej.

Ale przyjaciele o Skolimowskiej wciąż pamiętają. Od dziewięciu lat organizują memoriał jej imienia. Najbliższy zaplanowano na 22 sierpnia. Po raz pierwszy odbędzie się on poza Warszawą. Na Stadionie Śląskim.

CZYTAJ TAKŻE: NASZ STADION TO PIERWSZA KLASA

Czas na Śląsk, szansa na rozwój zawodów

- Cieszę się, że nie w Warszawie - nie ukrywał we wtorek marszałek Wojciech Saługa. I dodawał: - Jesteśmy przekonani, że środki, które wydaliśmy na przystosowanie obiektu do funkcji lekkoatletycznych będą procentować.

Marcin Rosengarten, dyrektor memoriału podkreślał, że przenosiny na Śląsk to szansa na rozwój zawodów. - W Warszawie spędziliśmy pięknych osiem lat, na PGE Narodowym padło wiele znakomitych wyników i każdego roku impreza przyciągała coraz to więcej kibiców, jednak ze względu na to, iż nie jest to lekkoatletyczny obiekt, nie mogliśmy rozgrywać tam wszystkich konkurencji - wyjaśniał.

Lekkoatletyczny test

Stadion Śląski we wtorek przetestowali też przyjaciele Skolimowskiej – Anita Włodarczyk i Piotr Małachowski. - Do tej pory widziałam obiekt na zdjęciach. Przypominał mi ten z Berlina i widzę, że podobieństw rzeczywiście jest dużo – chwaliła chorzowski „kocioł czarownic” młociarka. Zresztą ochrzciła obiekt. W asyście przynajmniej kilkunastu obiektywów rzuciła młotem, dokonując tym samym oficjalnego otwarcia rzutni na Stadionie Śląskim. Później, żeby tradycji stało się zadość, wspólnie z Małachowskim, wcielili się w role piłkarzy. I nawzajem... postrzelali sobie do bramki.

Bilet z niespodzianką

Władze chorzowskiego stadionu na 9. Memoriał Kamili Skolimowskiej zapraszają 22 sierpnia przyszłego roku. Bilety kupić można już dziś. I warto to zrobić, bowiem Stadion Śląski przygotował specjalną, promocyjna pulę – bilety na najlepsze miejsca w cenie od 15 do 20 zł. - ale to nie koniec – zapowiadali we wtorek przedstawiciele obiektu. Zdradzali, że pierwsze tysiąc osób, które kupią bilety, dostaną je z autografem znanego sportowca.

Bilety nabyć można za pośrednictwem serwisów kupbilet.pl oraz ebilet.pl, a także w punktach Empik, Saturn i STS na terenie całej Polski.

Czytaj więcej

Napisz do autora m.nykiel@silesion.pl
Zmiana kategorii na: Szkoła