Czytasz: Już są bilety na Memoriał Kamili Skolimowskiej

Już są bilety na Memoriał Kamili Skolimowskiej

Dziewiąty już memoriał tragicznie zmarłej Kamili Skolimowskiej odbędzie się na Stadionie Śląskim.

„Odchodzimy wtedy, kiedy lepsi już nie możemy być” - widnieje na grobie młociarki Kamili Skolimowskiej. Nasza medalistka igrzysk olimpijskich w Sydney zmarła niespodziewanie 18 lutego 2009 roku. Zasłabła podczas treningu w czasie zgrupowania polskich lekkoatletów w Portugalii. Reanimacja trwała godzinę. Nie udało się. Medalistkę pokonał zator tętnicy płucnej.

Ale przyjaciele o Skolimowskiej wciąż pamiętają. Od dziewięciu lat organizują memoriał jej imienia. Najbliższy zaplanowano na 22 sierpnia. Po raz pierwszy odbędzie się on poza Warszawą. Na Stadionie Śląskim.

CZYTAJ TAKŻE: NASZ STADION TO PIERWSZA KLASA

Czas na Śląsk, szansa na rozwój zawodów

- Cieszę się, że nie w Warszawie - nie ukrywał we wtorek marszałek Wojciech Saługa. I dodawał: - Jesteśmy przekonani, że środki, które wydaliśmy na przystosowanie obiektu do funkcji lekkoatletycznych będą procentować.

Marcin Rosengarten, dyrektor memoriału podkreślał, że przenosiny na Śląsk to szansa na rozwój zawodów. - W Warszawie spędziliśmy pięknych osiem lat, na PGE Narodowym padło wiele znakomitych wyników i każdego roku impreza przyciągała coraz to więcej kibiców, jednak ze względu na to, iż nie jest to lekkoatletyczny obiekt, nie mogliśmy rozgrywać tam wszystkich konkurencji - wyjaśniał.

Lekkoatletyczny test

Stadion Śląski we wtorek przetestowali też przyjaciele Skolimowskiej – Anita Włodarczyk i Piotr Małachowski. - Do tej pory widziałam obiekt na zdjęciach. Przypominał mi ten z Berlina i widzę, że podobieństw rzeczywiście jest dużo – chwaliła chorzowski „kocioł czarownic” młociarka. Zresztą ochrzciła obiekt. W asyście przynajmniej kilkunastu obiektywów rzuciła młotem, dokonując tym samym oficjalnego otwarcia rzutni na Stadionie Śląskim. Później, żeby tradycji stało się zadość, wspólnie z Małachowskim, wcielili się w role piłkarzy. I nawzajem... postrzelali sobie do bramki.

Bilet z niespodzianką

Władze chorzowskiego stadionu na 9. Memoriał Kamili Skolimowskiej zapraszają 22 sierpnia przyszłego roku. Bilety kupić można już dziś. I warto to zrobić, bowiem Stadion Śląski przygotował specjalną, promocyjna pulę – bilety na najlepsze miejsca w cenie od 15 do 20 zł. - ale to nie koniec – zapowiadali we wtorek przedstawiciele obiektu. Zdradzali, że pierwsze tysiąc osób, które kupią bilety, dostaną je z autografem znanego sportowca.

Bilety nabyć można za pośrednictwem serwisów kupbilet.pl oraz ebilet.pl, a także w punktach Empik, Saturn i STS na terenie całej Polski.

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje