Czytasz: Już otwarte! Nowa restauracja w miejsce Kryształowej

Już otwarte! Nowa restauracja w miejsce Kryształowej

Kilka miesięcy remontu, całkowite przearanżowanie wnętrza i jest. Zamiast Kryształowej - Dzień i Noc.

Przekraczając próg byłej Kryształowej, można się pomylić. - Czy to na pewno tu? - pytała większość, która miała okazję zobaczyć wnętrze przy ul. Warszawskiej 5 krótko przed uruchomieniem. Zza szyby miedzianym błyskiem wyróżniają się trzy ogromne tanki piwne, a przestrzeń ogołocono ze zbędnych ozdób.

Wyjątkowe, prosto z Czech

Jest loftowo, choć przyjaźnie. Stolikom z jasnego drewna towarzyszą ciemne krzesła, a nad nimi zwisają lampy z metalu. Po Kryształowej został w zasadzie tylko parkiet, piękny, zdobiony sufit i tyle. Czy zły czar pryśnie? - Słyszeliśmy, że nad restauracją wisi jakieś fatum. Chcemy go przełamać, myślimy, że się uda – mówi Marcin Ostrowski, który w Dniu i Nocy – bo tak nazywa się nowa Kryształowa – jest mistrzem od piwa. To zresztą jedna z mocnych stron tej restauracji. Przywożą tu wyjątkowy, niepasteryzowany Pilsner Urquell. - Ma wyjątkowy smak i tylko 5 dni terminu do spożycia. Jesteśmy jednym z 5 w Polsce miejsc, gdzie serwuje się takie piwo. Najbliższe jest oddalone od Katowic o ok. 200 kilometrów – zaznacza Ostrowski.

CZYTAJ TAKŻE: ZOBACZ JAK WYGLĄDA NOWA RESTURACJA PO KRYSZTAŁOWEJ 

Top Chef gwarancją różnorodnej kuchni

Dzień i Noc otwarto w sobotę w samo południe. Na gości czekało nie tylko dobre piwo, ale też ciekawa karta dań. No i ceny. - Są dużo niższe niż w lokalu, który był tutaj przed nami. Chcemy mieć w gronie naszych gości wszystkich, nie tylko bon-ton – mówili właściciele lokalu.

Szefem kuchni jest tu Top Chef Marcin Czubak, znany już na Śląsku m.in. ze swojej mysłowickiej restauracji Spacerowa i największego bufetu w Polsce zlokalizowanego w szczyrkowskiej Beskid Sport Arenie. Prawą ręką restauracji została natomiast znany z sosnowieckiego Cogut&Wino Agnieszka Syguła. - Nie ograniczamy się, kuchnia będzie bardzo różnorodna. Od śląskiej po mule i steaki – mówi zgodnym chórem.

Dzień i Noc czynny jest codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 8 (wówczas serwuje śniadania) do 22. W weekendy kuchnia pracuje od południa do późnych godzin wieczornych. W jednej z trzech sal właściciele planują też pakiet z DJ-em.

Czytaj więcej