Czytasz: Już niedługo posłuchasz Zagłębia FM

Już niedługo posłuchasz Zagłębia FM

Pomysłów nie brakowało. Teraz w sosnowieckim lokalu na kulturę, powstanie m.in. galeria fotograficzna, herbaciarnia i zagłębiowskie radio.

Zeszłoroczna edycja nie bardzo się udała. Tegoroczna poszła już świetnie. Sosnowieckie władze miasta w ramach projektu „Lokal na kulturę” wytypowały ich aż siedem. - W zamian za ciekawe pomysły na kulturalne zagospodarowanie tych miejsc, oferenci będą płacili atrakcyjniejszą stawkę najmu – urzędnicy ogłosili pod koniec października.

Właśnie podsumowali wyniki projektu. - Ostatecznie do konkursu zgłoszono 6 ofert. Komisja wyłoniła 4 zwycięzców – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Na pyszną herbatkę

Co nowego pojawi się w Sosnowcu? - W lokalu przy ul. 3 Maja 1 powstanie galeria fotograficzna i kawiarnia. Najemcy zaproszą nas tu na ciekawe wystawy i wernisaże – mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu. W budynku z numerem 11 (wszystkie lokale na kulturę są w zasobach tutejszego MZZL-u) działać ma Zagłębiowskie Archiwum Cyfrowe, czytelnia i minikawiarnia. Chętni kupią tu też pamiątki i gadżetów związane z Sosnowcem.

Radio w internecie

Co ciekawe, wśród najemców lokalu na kulturę znaleźli się także... radiowcy. - W budynku przy ul. Modrzejowskiej 32a już wkrótce nadawać zacznie lokalne radio online Zagłębie FM – zdradza prezydent Chęciński. Dodaje, że sam chętnie go posłucha. Z kolei pod adresem Swobodna 11a spotykać się mają seniorzy. Najemca urządzi tu dla nich kawiarenkę literacką.

Czytaj więcej