Czytasz: Już 65 kolizji na śląskich drogach. Gdzie są utrudnienia? [AKTUALIZACJA}

Już 65 kolizji na śląskich drogach. Gdzie są utrudnienia? [AKTUALIZACJA}

Pierwsze duże opady śniegu dają się kierowcom we znaki. Od 5 rano doszło do 40 kolizji.

10:30

Jak infomruje centrum zarządzania ruchem śląskiej policji, od godziny 5 nad ranem w środę na śląskich drogach doszło już do 65 kolizji i 5 wypadków. - Utrudnień w ruchu na ten moment nie odnotowujemy - zapewnił nas oficer. 

Statystyki środowych kolizji rosną jak grzyby po deszczu. Jak podliczyło centrum zarządzania ruchem śląskiej policji, od godz. 5 do godz. 6:30 było ich 20, a do godziny 8 – już 40. - Wszystkie kolizję okazały się na szczęście niegroźne – mówił oficer centrum.

Większość nie powodowała też utrudnień w ruchu. Były jednak zdarzenia drogowe, które mocno uprzykrzały Ślązakom życie.

Tramwaje mają przestój

Kilka minut przed godz. 8 dwie osobówki zderzyły się w Katowicach przy ul. Gliwickiej 228. Jedna z nich stanęła na torach, dlatego ruch nie tylko samochodowy, ale też tramwajowy jest w tym miejscu zablokowany.

Kolizji nie brakowało

Do kolizji dwóch osobówek w środę ok. 8 doszło też m.in. na skrzyżowaniu katowickich ulic: Morcinka i Sokolskiej. Tu auta ruchu jednak nie zablokowały. Podobnie było w Dąbrowie Górniczej przy ul. Szosowej i Rudzie Śląskiej przy ul. Jankowskiego. Z kolei w Żorach przy ul. Wojska Polskiego 1 osobówka zderzyła się z ciężarówką. - Wszędzie w tych przypadkach nie ma utrudnień na drodze – podkreślał dyżurny śląskiej policji.

Sześć osób w rowie

Nie brakowało tez kolizji na autostradzie. Dwie osobówki zderzyły się m.in. na żorskim odcinku A4 w kierunku Wrocławia. Dramatycznie wyglądał za to wypadek, do którego rankiem doszło w Boniowicach, w powiecie tarnogórskim. Auto z sześcioma pasażerami zjechało tu z drogi i wpadło do rowu. - Jeden z podróżujących rozciął sobie głowę – informował dyżurny. Dodawał, że życiu pasażera nic jednak nie grozi.

CZYTAJ TAKŻE: ZIMA ZAATAKOWAŁA. I JAK ZAWYKLE ZASKOCZYŁA

Czytaj więcej