Silesion.PL

serwis informacyjny

Juwenalia Śląskie 2024: Katowice uruchamiają bezpłatną linię autobusową na Trzy Stawy

Miasto Katowice oraz Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchamiają specjalną linię na studenckie Juwenalia. Autobusy, oznaczone jako S1, będą kursować między przystankami Katowice Sądowa a Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy. Przejazdy będą bezpłatne.

Juwenalia Śląskie 2024 będą odbywać się na terenie Doliny Trzech Stawów w Katowicach od 23 do 25 maja i to właśnie w tych dniach uruchomiona zostanie specjalna linia S1. Jej trasa będzie wiodła przez ścisłe centrum miasta – od Centrum Przesiadkowego Sądowa, m.in. przez Dworzec oraz ulicami Francuską i Jagiellońską, do przystanku Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy. Najbliższym przystankiem dla uczestników koncertów będzie Muchowiec Droga do Lotniska. Połączenia będą realizowane od ok. godz. 17:30 do ok. godz. 3. Największa częstotliwość połączeń została zaplanowana po zakończeniu koncertów – wówczas autobusy będą odjeżdżać w kierunku CP Sądowa co 10 minut. Przejazdy linią S1 będą bezpłatne.

Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM, komentuje: – Chcemy, aby uczestnicy Juwenaliów Śląskich mogli bezpiecznie dotrzeć na miejsce wydarzenia oraz wrócić do domów. Dlatego, we współpracy z Miastem Katowice, uruchamiamy specjalną linię S1, która zapewni bezpłatny transport podczas tych trzech dni. Mamy nadzieję, że inicjatywa spotka się z pozytywnym odbiorem i ułatwi przemieszczanie się w trakcie Juwenaliów.

Wraz z uruchomieniem specjalnych połączeń, ZTM wprowadza zmianę na linii 110. Autobusy te nie będą od 23 do 25 maja obsługiwać przystanków Muchowiec Park i Muchowiec Korty Pętla.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024