Czytasz: Jutro trzeci dzień debat i mocni goście Kongresu MŚP

Jutro trzeci dzień debat i mocni goście Kongresu MŚP

EKMŚP w europejskim wymiarze – mocny start w ostatniego dnia Kongresu!

Elżbieta Bieńkowska, David Caro, Mario Ohoven i Andreas Renschler – to tylko część gości specjalnych, którzy zainaugurują 3 dzień debat, warsztatów i spotkań z ekspertami. Europejski Kongres MŚP rozpocznie się w piątek od sesji o jednolitym rynku Unii Europejskiej, transferze wiedzy i innowacyjnych technologiach.

Gdzie zaczyna, a gdzie kończy się wspólny rynek europejski? Czy grozi nam ograniczenie swobód przepływu kapitału, towarów, usług i pracy? Co buduje siłę Unii Europejskiej – konkurencja czy współpraca? Na te i wiele innych pytań od godziny 9.00 będą odpowiadać goście specjalni, wśród których wysłuchamy przedstawicieli światowych organizacji, biznesu i samorządów.

 Spotkanie rozpocznie Elżbieta Bieńkowska, komisarz ds. Rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości MŚP. Wśród rozmówców znajdą się także Andreas Renshler – Członek Zarządu firmy Volkswagen, David Caro, pełniący funkcję prezesa European Small Business Alliance, będący również przedsiębiorcą i inwestorem w krajach europejskich oraz Mario Ohoven – prezes Federacji MŚP w Niemczech.

Do dyskusji o jednolitym rynku w globalnej gospodarce dołączy Violeta Jelić (wiceprzewodnicząca Grupy Pracodawców Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, Sekretarz Generalna Chorwackiej Izby Przemysłowo-Handlowej) i Karl Schmidt (Radca Handlowy Ambasady Austrii w Polsce). Ponadto naszą rodzimą reprezentację zasili Cezary Kaźmierczak – prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Udział w sesji jest bezpłatny, a dla uczestników przygotowano słuchawki do tłumaczenia symultanicznego.

Sesja plenarna: Czy jednolity rynek UE rzeczywiście powoduje transfer wiedzy i innowacyjnych technologii w sektorze przemysłu?

Godzina: 9.00 – 11.00

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Sala konferencyjna 24

Czytaj więcej