Silesion.PL

serwis informacyjny

John Murray nowym bramkarzem hokejowej GieKSy Katowice

John Murray nowym bramkarzem hokejowej GieKSy Katowice

John Murray nowym bramkarzem hokejowej GieKSy Katowice

Amerykański bramkarz dołączył do GKS-u Katowice. John Murray związał się z GKS-em Katowice kontraktem obowiązującym na sezon 2021/22. 33-letni Amerykanin z polskim paszportem ma na swoim koncie wiele występów w klubach ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. W sezonie 2010/11 po raz pierwszy przeniósł się za ocean reprezentując Partizan Belgrad, z którym zdobył Mistrzostwo Serbii. Po zakończeniu rozgrywek wrócił do USA. Do Polski przyjechał w 2013 roku wiążąc się z zespołem z Sanoka i sięgnął z nim po swoje pierwsze Mistrzostwo Polski.

Dwa sezony w Orliku Opole przedzielił wyjazdem do Kazachstanu i grą dla Kułagiera Pietropawłowsk. W 2017 roku podpisał kontrakt z GKS-em Tychy. Rozegrał w tym klubie cztery sezony i dołożył do swojego dorobku kolejne trzy tytuły Mistrza Polski. Na swoim koncie ma także zwycięstwo w Pucharze Polski i dwukrotny triumf w Superpucharze Polski. Od 2016 roku regularnie występuje w reprezentacji naszego kraju.

Na kolejne rozgrywki Murray dołączy do GieKSy.

Z uwagi na to, jak ważną rolę odgrywa bramkarz, bardzo długo analizowaliśmy, z kim związać się kontraktem na kolejny sezon. John Murray zawsze był silnym punktem zespołów, w których występował. Potrafi “przytrzymać” drużynę w ważnych momentach, zwłaszcza w play-offach. Był bardzo zmotywowany, by dołączyć do GKS-u Katowice i walczyć razem z nami – mówi Roch Bogłowski, dyrektor hokejowej GieKSy.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author