Silesion.PL

serwis informacyjny

Joanna Badacz nowym prezesem PZBiath

Biathlon sport

Biathlon sport

Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Związku Biathlonu, które zakończyło się w piątek w Czarnym Borze wybrało prezesa zarządu na nową kadencję. Funkcję tę w latach 2022-2026 pełnić będzie Joanna Badacz.

Pierwsze podejście do wyboru prezesa Polskiego Związku Biathlonu odbyło się w czerwcu. Jedyny kandydat – dotychczasowy prezes prof. Zbigniew Waśkiewicz – nie uzyskał większości głosów. Delegaci zdecydowali się zarządzić miesięczną przerwę w posiedzeniu. W międzyczasie swoje kandydatury w wyborach na prezesa zgłosili Joanna Badacz, Grzegorz Guzik oraz Adam Kołodziejczyk. Ten ostatni wycofał swoje zgłoszenie tuż po wznowieniu Walnego Zgromadzenia. W wyniku głosowania Joanna Badacz uzyskała 28 wskazań. Na sali znajdowało się 34 delegatów.

– Dziękuję za zaufanie wszystkich tych, którzy na mnie głosowali i jednocześnie proszę o zaufanie tych, którzy nie zdecydowali się na mnie postawić. Wierzę, że mimo jakichś podziałów, które mimowolnie wytworzyły się między nami w ostatnim czasie będziemy współpracować, bo koniec końców wszystkich nas łączy biathlon – powiedziała Badacz.

– Chcę również podziękować wszystkim osobom, z którym współpracowałam jako członek zarządu PZBiath przez minione dwanaście lat. Osobne podziękowania kieruję do profesora Zbigniewa Waśkiewicza. Gdy pojawił się w naszym środowisku wyprowadził związek na prostą zarówno pod względem finansowym, jak i organizacyjnym. Będziemy o tym pamiętać na bardzo długo – dodała.

Joanna Badacz jest byłą biathlonistką, reprezentantką Polski, mistrzynią kraju oraz mistrzynią świata weteranów. Po zakończeniu kariery sportowej została trenerką w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie, od 2010 roku pełni funkcję dyrektora sportowego tej placówki. Przez ostatnie trzy kadencje wchodziła w skład zarządu Polskiego Związku Biathlonu. Pełniła funkcję sekretarza zarządu.

W zarządzie Polskiego Związku Biathlonu oprócz nowej prezes przez najbliższe cztery lata pracować będą Adam Kołodziejczyk, Agnieszka Cyl, Magdalena Wielechowska, Joanna Badacz, Adam Górecki, Urszula Filip, Stanisław Kępka, Kinga Goraj oraz Andrzej Sidorowicz-Radzikowski.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author