Czytasz: Jest porozumienie. Opole się jednak odbędzie
Koniec wojny z muzyką w tle. Opole dogadało się z Telewizją Polską. 54. edycja Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej zapowiadana jest na wrzesień.

„Telewizja Polska i Miasto Opole, mając na względzie wieloletnią dobrą współpracę przy organizacji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a także żywiąc nadzieję na kontynuację tej współpracy w przyszłości, ogłaszają, iż zawarły satysfakcjonujące obie strony porozumienie” - podała TVP w komunikacie przekazanym PAP.

Strona artystyczna nie będzie odbiegać od standardów

W komunikacie przeczytać można także o ustaleniach między TVP a miastem. „Miasto Opole udostępni w tym roku TVP S.A prawa do marki Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu oraz Amfiteatr, w którym we wrześniu bieżącego roku zostanie zorganizowana przez Telewizję Polską 54. edycja KFPP w Opolu”.

TVP oficjalnie deklaruje zaś, że dołoży wszelkich starań, aby strona artystyczna 54. festiwalu w Opolu nie odbiegała od standardów prezentowanych podczas wcześniejszych edycji festiwalu.

W poniedziałek wieczorem informacja o tym, że długo stojący pod znakiem zapytania festiwal w Opolu, jednak się odbędzie, pojawiła się także na Facebooku prezydenta Opola - Arkadiusza Wiśniewskiego. Festiwal zapowiedziano na wrzesień.

Na scenie mieli obchodzić swoje jubileusze

Problem z organizacją 54. KFPP w Opolu pojawił się w ostatnim tygodniu maja, kiedy grupa artystów zrezygnowała z udziału w festiwalu. Wśród nich znalazł się Andrzej Piaseczny i Maryla Rodowicz, którzy na scenie w Opolu mieli obchodzić jubileusze swojej pracy artystycznej. Prezydent Opola 22 maja wypowiedział TVP umowę o współorganizowaniu tegorocznego KFPP. Jako powód uznał brak zdolności TVP do wywiązania się z umowy, jaką telewizja zawarła z miastem.

Kielce nie zastąpią Opola

Obydwie strony zapowiadały wówczas, że będą dochodzić swoich praw przed sądem. Zarząd TVP rozpoczął rozmowy z samorządem w Kielcach na temat koncertu piosenki polskiej, który w przyszłości mógłby przekształcić się w festiwal, jednak według zapowiedzi prezesa telewizji miałby on być uzupełnieniem, a nie konkurencją dla KFPP w Opolu.

Czytaj więcej