Czytasz: Dożywocie dla nożownika?

Dożywocie dla nożownika?

Zaatakował parę młodą, bo był nieszczęśliwie zakochany.

Sąd przychylił się wczoraj do wniosku prokuratura i zastosował wobec 23-letniego nożownika z Rybnika, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Jak mówi Karina Spruś z gliwickiej prokuratury okręgowej, sąd obawiał się ze strony oskarżonego matactwa lub ucieczki, gdyby pozostawał na wolności.

Przypomnijmy: w sobotę podczas ceremonii zaślubin, młody mężczyzna siedzący wśród uczestników uroczystości, wtargnął na scenę i zaatakował nożem parę młodą.

Do zdarzenia doszło około godz. 16:30 w budynku przy ulicy Sosnowej. Napastnik początkowo uciekł, ale został ujęty przez gości weselnych kilkaset metrów od miejsca zdarzenia. Pokrzywdzeni zostali przewiezieni do szpitala. Po opatrzeniu 20-letnia kobieta została zwolniona do domu, natomiast 25-letni mężczyzna pozostał w szpitalu, ale jego życiu też nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Grozi mu dożywocie 

Nożownik podczas zdarzenia był trzeźwy, została mu również pobrana krew do badań na zawartość innych środków. Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania podwójnego zabójstwa. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Czytaj więcej