Czytasz: Jerzy Polaczek wystartuje w wyborach

Jerzy Polaczek wystartuje w wyborach

"W trosce o tę ziemię zdecydowałem się ubiegać o urząd prezydenta Miasta Piekary Śląskie" - ogłosił poseł PiS.

Jerzy Polaczek jest jednym z lepiej rozpoznawanych parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. Swoją karierę polityczną rozpoczynał jako jeden z założycieli Komitetu Obywatelskiego w Piekarach Śląskich. W 1989 roku został radnym miasta Piekary Śląskie. Rok później objął stanowisko wiceprezydenta. Funkcję pełnił do 1998 roku kiedy po raz pierwszy został wybrany jako poseł na Sejm RP. W latach 1990–1997 był Delegatem do Sejmiku Samorządowego Województwa Katowickiego, a w latach 1993 – 1994 pełnił funkcję Członka Prezydium tego Sejmiku. Jerzy Polaczek ostatnio zasłynął kampanią przeciwko organizowaniu przy Kopcu Wyzwolenia festiwalu metalowego. Teraz okazuje się, że była to przygrywka do kampanii wyborczej. W czwartek poseł ogłosił swój start w wyborach samorządowych. 

- Dla mnie to naturalne, że pracując dla Śląska i Polski jako poseł na Sejm RP, trzeba wypełniać obowiązki wobec swojej Małej Ojczyzny. Jestem Piekarzaninem, to zobowiązuje - pisze poseł w swoim oświadczeniu. - 21 października odbędą się w Polsce wybory samorządowe. Podjąłem decyzję, by wziąć na siebie odpowiedzialność za naszą wspólnotę, by zadać ponownie podstawowe pytania dotyczące ważnych dla nas spraw.

Te kwestie to zdaniem Jerzego Polaczka odpowiedź na pytania o kierunek rozwoju miasta, priorytety "tysięcy piekarskich rodzin", ludiz młodych i seniorów. 

- Miasto to przede wszystkim mieszkający w nim ludzie, ich dążenia i aspiracje. Uważam, że trzeba je chronić, budować i rozwijać, a piękno tworzone przez kolejne pokolenia Piekarzan powinno być nadal pielęgnowane.