Czytasz: Dudek: "Jestem pod wrażeniem Stadionu Śląskiego"!

Dudek: "Jestem pod wrażeniem Stadionu Śląskiego"!

Legenda piłki nożnej o nowej twarzy chorzowskiego stadionu.

- Jestem ze Śląska i znam ten stadion jak własną kieszeń - mówi Jerzy Dudek stojąc na murawie Stadionu Śląskiego.

Jego zdaniem nowy obiekt ma wszelkie predyspozycje do tego, żeby na nowo wskrzesić emocje, które „były tutaj codziennością”. Dla byłego reprezentanta niezapomnianym przeżyciem był mecz z Norwegią w 2002 roku.

To właśnie na Śląskim doszło do historycznego awansu reprezentacji prowadzonej przez trenera Jerzego Engela. Biało-czerwoni zwycięstwem z Norwegią przypieczętowali pierwszy od 16 lat awans do mistrzostw świata.

- To może być najlepsza murawa w Polsce. Oby jak najszybciej odbył się tutaj mecz piłkarski - mówi.

Stadion Śląski został zamknięty  jesienią 2009 r.. Wtedy rozpoczął się końcowy etap jego modernizacji. Zasadnicze prace wstrzymano w lipcu 2011 r. z powodu awarii przy podnoszeniu linowej konstrukcji dachu. Ostatecznie montaż zadaszenia zakończył się w grudniu 2015 r.

- Ten stadion jest super nowoczesny. Nie chcę powiedzieć, że warto było czekać 8 lat (...) Jestem pod wrażeniem tego stadionu.

Pierwotnie miał być jedną z aren Euro 2012. Brak kwalifikacji dla chorzowskiego stadionu przweażył o decyzji wprowadzenia dodatkowej części lekkoatletycznej. Zgodnie z zapowiedziami władz województwa Stadion Śląski ma zostać otwarty we wrześniu.


Stadion Śląski - perła w koronie Parku
Zajrzyj na ostatni etap modernizacji Stadionu Śląskiego. Wielkiego symbolu nie tylko sportowych sukcesów.

Czytaj więcej