Czytasz: Trener ze Śląskiego zajmie miejsce Nawałki [WIDEO]

Trener ze Śląskiego zajmie miejsce Nawałki [WIDEO]

Jerzy Brzęczek selekcjonerem reprezentacji Polski.

Urodzony w Truskolasach wujek Jakuba Błaszczykowskiego zajmie miejsce Adama Nawałki. Polski Związek Piłki Nożnej zakończył proces wyboru selekcjonera reprezentacji Polski stawiając na Jerzego Brzęczka. Oficjalna prezentacja nowego szkoleniowca będzie miała miejsce w poniedziałek, 23 lipca o godzinie 12:30 na stadionie PGE Narodowym.

fot. Press Focus/x-news

Jerzy Brzęczek trenerem reprezentacji Polski

Jerzy Brzęczek rozpoczął karierę w zespole Rakowa Częstochowa. Po wyjeździe z Częstochowy grał kolejno w Olimpii Poznań, Lechu Poznań, Górniku Zabrze, GKS-ie Katowice, Tirolu Innsbruck, LASK, Maccabi Hajfa, Sturmie Graz, FC Kärnten oraz Wacker Tirol.

Jerzy Brzęczek jako trener ma za sobą karierę w Rakowie Częstochowa, Lechii Gdańsk, Polonii Bytom (jako asystent) i GKS-ie Katowice. W ciągu najbliższych dni będą trwały formalności związane z zatrudnieniem Jerzego Brzęczka, w tym m.in. zatwierdzenie jego kandydatury przez Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej. Do czasu oficjalnej prezentacji zarówno PZPN, jak i Jerzy Brzęczek, nie będą udzielali dalszych komentarzy.

Jerzy Brzęczek w reprezentacji

Jerzy Brzęczek był kapitanem drużyny olimpijskiej, która niespodziewanie na igrzyskach w Barcelonie (1992 rok) wywalczyła srebro, kapitulując dopiero przed Hiszpanią (2:3 w finałowym meczu). Jego reprezentacyjna kariera zamknęła się na 42 spotkaniach, w których strzelił cztery gole.

Polska – Hiszpania 2:3, finał IO Barcelona 1992

Znani, niezapomniani: Jerzy Brzęczek:

zdjęcie: gornikzabrze.pl

 

 

wideo: Press Focus/x-news

- Szacunek dla prezesa Zbigniewa Bońka za to, że daje szanse polskim trenerom, którzy jako piłkarze znaczyli coś w naszym futbolu - skomentował w rozmowie z x-news Piotr Świerczewski, były reprezentant Polski. 

wideo: Press Focus/x-news

Czytaj więcej