Czytasz: Jedzenie z wozów, pub i dyskoteka – nowe miejsce w Katowicach

Jedzenie z wozów, pub i dyskoteka – nowe miejsce w Katowicach

Plebiscytowa 5 to nowe miejsce na gastronomicznej mapie Katowic. Spodoba się miłośnikom ulicznego jedzenia i piw rzemieślniczych.

Gastronomia w innej formie – tak o nowym miejscu w Katowicach mówią właściciele.

Plebiscytowa 5 ma być klubem muzycznym, restauracją i food truckami w jednym.

Co tydzień, na tyłach kamienicy przy ul. Plebiscytowej 5, znajdziemy inne wozy z jedzeniem. Chodzi o to, żeby katowiczanom nie znudziła się ta sama kuchnia, a każdego tygodnia mieli okazję spróbować nowych smaków. Na miejscu dostępna będzie restauracyjna sala z piwem rzemieślniczym, kącik dobrej książki i kącik dla maluchów. Odbywać się tam będą wernisaże sztuki, kabarety i wydarzenia dla dzieci. A w weekendy imprezy klubowe z ambitną muzyką. Tak ma wyglądać Plebiscytowa 5 w Katowicach.

Sąsiadują z dyskoteką 

Plebiscytowa 5 to miejsce w centrum Katowic, tuż obok kinoteatru Rialto. Będzie działać w dawnym budynku Capitolu, pierwszego katowickiego kina. To tam przed laty przychodzili katowiczanie do restauracji, na dansingi i na filmy. Także na pokazy walk bokserskich czy na bilard. W latach 50. ubiegłego wieku mieściła się tam Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia. Kiedy budynek przejęli prywatni właściciele, ten zaczął poupadać. Ożywił się na krótką chwilę, w czasie Festiwalu Filmów Kultowych w 2010 roku. Rok później, obiekt przejęła firma Energy 2000, zrobiła remont i uruchomiła popularną w mieście dyskotekę.

Nic nie wyszło z planowanego w dawnym Capitolu centrum kultury. Tam miały się odbywać koncerty i przeglądy filmowe. Prywatny inwestor przyciągnął ludzi, ale miejsce z kulturą ma niewiele wspólnego.

Energy 2000 działa przy ul. Plebiscytowej 3. Plebiscytowa 5 nie ma nic wspólnego z tą dyskoteką, poza tym, że mieścić się będzie w tym samym budynku. Właściciele mówią wręcz, że nie są zainteresowani klientem z Energy.

Plebiscytowa 5 - Techno i burgery na początek

Food Truck Park będzie otwarty w weekendy od 12 do północy oraz w tygodniu od 11 do 22.

Plebiscytowa 5 wystartuje w sobotę, 2 grudnia. Od godz. 22 czeka nas też uczta muzyczna, będziemy się bawić przy dźwiękach techno.

W niedzielę, 3 grudnia odbędą się pokazy kulinarne przygotowane przez najlepszych kucharzy w regionie. W pierwszym tygodniu wozy będą serwowały burgery, gofry i jedzenie tajskie.

Czytaj więcej