Czytasz: Jedząc 2 grudnia w wybranych restauracjach, wesprzemy podopiecznych PAH

Jedząc 2 grudnia w wybranych restauracjach, wesprzemy podopiecznych PAH

W przedsięwzięciu będą uczestniczyć restauracje, kawiarnie i bary z całej Polski.

Jedząc w restauracji, można pomóc potrzebującym; lokale biorące udział w akcji charytatywnej 2 grudnia przekażą 10 proc. obrotu na rzecz dzieci - podopiecznych Polskiej Akcji Humanitarnej. Restauracje mogą się zgłaszać do 19 listopada.

Środki dla PAH będą zbierane w ramach akcji "Świąteczny stół Pajacyka" już po raz szesnasty. W przedsięwzięciu będą uczestniczyć restauracje, kawiarnie i bary z całej Polski.

W ramach programu "Pajacyk" PAH finansuje posiłki dla dzieci, które z różnych przyczyn nie są objęte dożywianiem, choć takiego wsparcia potrzebują. Program realizowany jest za pośrednictwem szkół i świetlic środowiskowych, którym są przekazywane środki finansowe na ten cel. Dożywianie jest prowadzone w czasie roku szkolnego na terenie całego kraju.

W ubiegłorocznej edycji uczestniczyło 589 lokali gastronomicznych, które przekazały ponad 120 tys. zł, za które PAH ufundowała ponad 30 tys. posiłków dla dzieci.

Organizatorzy akcji informują, że udział w tegorocznej akcji zadeklarowało już ponad 120 restauracji, cukierni, kawiarni, barów, pizzerii, burgerowni i pierogarni z niemal 50 miejscowości. Przy "świątecznym stole pajacyka" będzie można usiąść również w lokalach sieci Starbucks Polska i Wild Bean Cafe.

- +Świąteczny stół pajacyka+ cieszy się z roku na rok coraz większym powodzeniem. Do lokali, które współpracują z nami od lat, dołączają kolejne, często zachęcone do udziału przez swoich klientów – mówi koordynator akcji Michał Serwiński.

Zgłoszenia lokali będą przyjmowane do 19 listopada. Szczegóły są dostępne na stronie www.pajacyk.pl oraz w mediach społecznościowych.(PAP)

autor: Katarzyna Lechowicz–Dyl

edytor: Karolina Wichowska

Czytaj więcej