Silesion.PL

serwis informacyjny

Jędrzej Grobelny zawodnikiem Warty Poznań. Powrót wychowanka

Jedrzej Grobelny zawodnikiem Warty Poznan. Powrot wychowanka

Jedrzej Grobelny zawodnikiem Warty Poznan. Powrot wychowanka

Były młodzieżowy reprezentant Polski, blisko 20-letni bramkarz Jędrzej Grobelny podpisał kontrakt z Wartą Poznań do czerwca 2024 roku. Wychowanek „Zielonych” przechodzi do Klubu na zasadzie transferu definitywnego z Pogoni Szczecin.

Jako chłopak spędziłem 8 lat w Warcie Poznań, początkowo jako zawodnik z pola, ale szybko zostałem bramkarzem. Chodziłem na mecze Warty jeszcze przed degradacją z I ligi. To fajne uczucie, że teraz podpisuję kontrakt z klubem, do którego mam sentyment. Wracam po 4 latach przerwy – mówi Jędrzej Grobleny, który do 2017 roku był zawodnikiem „Zielonych”. Odszedł wtedy do Pogoni Szczecin, a w kończącym się sezonie reprezentuje barwy I-ligowej Miedzi Legnica.

W 2017 roku odchodziłem z Warty, która grała w II lidze. Z menedżerem uznaliśmy wtedy, że dobrze byłoby spróbować swoich sił w mocnej akademii Pogoni Szczecin. Od jakiegoś czasu myślałem o tym, żeby wrócić do Warty Poznań, teraz stworzyła się okazja, by zagrać w Ekstraklasie i mam nadzieję, że prędzej czy później uda mi się w niej zadebiutować – dodaje wychowanek Klubu. – Będę walczył o bluzę z nr 1, ale zobaczymy, jak to się potoczy. Na pewno zadanie będzie trudne. Oglądałem występy Adriana Lisa w tym sezonie i na pewno poprzeczka jest zawieszona wysoko. Śledziłem wszystkie mecze i mogę powiedzieć, że bardzo dobre wyniki Warty w Ekstraklasie na pewno były miłym zaskoczeniem.

Po odejściu Daniela Bielicy, który wrócił do Górnika Zabrze po zakończeniu wypożyczenia, szukaliśmy młodego, perspektywicznego bramkarza. Postawiliśmy na naszego wychowanka, Jędrzeja Grobelnego, który wraca do Warty Poznań po transferze definitywnym z Pogoni Szczecin. Podpisał z nami 3-letni kontrakt, do czerwca 2024 roku – wyjaśnia dyrektor sportowy Warty Poznań, Robert Graf. – W kończącym się sezonie Jędrzej wywalczył sobie miejsce w podstawowej jedenastce Miedzi Legnica, ale kontuzja w okresie przygotowawczym sprawiła, że stracił trochę czasu w rundzie wiosennej. Wierzymy w to, że nasz nowy bramkarz pomoże nam w walce w Ekstraklasie i będzie solidną konkurencją dla Adriana Lisa.

Jędrzej Grobelny 28 czerwca skończy 20 lat. Jako 16-latek był na testach w angielskich klubach Ipswich Town i Leicester City oraz w Hercie Berlin. Ma na koncie 6 występów w reprezentacjach Polski do lat 17 i do lat 19 prowadzonych przez Bartłomieja Zalewskiego. Z kadry zna się m.in. z Maikiem Nawrockim, który wiosnę spędził w Warcie Poznań na zasadzie wypożyczenia z Werderu Brema.

Nowy bramkarz „Zielonych” ma 190 cm wzrostu, waży 83 kg. Jest pierwszym wzmocnieniem poznańskiego klubu przed sezonem 2021/22.

Fot. Klaudia Berda / Warta Poznań

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author