Czytasz: Jazz z górnej półki zabrzmi w Gliwicach

Jazz z górnej półki zabrzmi w Gliwicach

Piszą o nim londyńskie gazety, mówi się o nim w nowojorskich klubach, skupia wokół siebie artystów z całego świata. To PalmJazz Festival, który rozpoczyna się dzisiaj!
Al Di Meola
Al Di Meola

PalmJazz Festival formuła sprawdzona od lat. Już dziś rusza ósma odsłona festiwalu, który czerpie z historii muzyki i odsłania jej współczesny obraz. Kompozycja tego przedsięwzięcia to od początku zasługa Krzysztofa Kobylińskiego - muzyka, kompozytora i dyrektora artystycznego, którego konsekwencja w doborze artystów wysokiej klasy jest podstawą tego projektu. Publiczność liczona w tysiącach, dziesiątki artystów, absolutne gwiazdy i muzyczne potencjały, które przecierają ścieżkę do tego miana, kilkanaście koncertów i wydarzenia towarzyszące. Dokładnie tak będzie wyglądać jesień na Śląsku.

Na początek Joshua Redman

2 listopada rozbłysną światła Centrum Kultury Jazovia w Gliwicach. Rozpocznie Joshua Redman ze swoim trio.

Ta prawdziwie amerykańska, rasowa szkoła jazzu otworzy ciąg zdarzeń, które na ponad miesiąc zdominują kulturalne życie Gliwic.

Marianna Solivann, Audrey Martell, Lura Group to część kobiecej odsłony PalmJazz. Męski punkt widzenia muzyki zaprezentują między innymi panowie z legendarnej i najbardziej kreatywnej grupy stylu Fusion Yellowjackets, a także Steve Coleman and Five Elements oraz niezrównany Al Di Meola, którego koncert w Gliwicach odbędzie się 12 listopada. Będzie również polski duch, o którego zadbają Stanisław Soyka z zespołem, Piotr Baron Band, Marcin Wasilewski Trio, Miśkiewicz Family.

Mazolewski zagra w Raciborzu

Marcin Wasilewski Trio. Fot. Andrzej Lazarz
Marcin Wasilewski Trio. Fot. Andrzej Lazarz

Czar tego przedsięwzięcia wychodzi również poza same Gliwice, dzięki czemu klimat festiwalu pod szyldem PalmJazz Days będzie również obecny w Raciborzu, zadbają o to Wojtek Mazolewski z Quintetem, perkusyjny wirtuoz Manu Katche I zjawiskowa Yasmin Levy. W projekcie uczestniczyć będą również Tarnowskie Góry.

Bilety na koncerty rozchodzą się błyskawicznie. W Gliwicach możemy się jeszcze wybrać na koncerty: Steve Colena and Five Elemens, Marcina Wasilewskiego Trio i rodzinę Miśkiewiczów. Trzeba się spieszyć. Są też dostępne bilety na koncerty w Raciborzu: Wojtek Mazolewski Quintet, Manu Katche Trio, Yasmin Levy Group.

Mamy dla was zaproszenie

Mamy do rozdania jedno podwójne zaproszenie na koncert Marcin Wasilewski Trio. Napiszcie na kontakt@silesion.pl dlaczego chcielibyście wziąć udział w tym wydarzeniu. Najciekawszą odpowiedź nagrodzimy. Na mejle czekamy do 3 listopada do godz. 12. Nie zapomnijcie się podpisać!

Czytaj więcej