Czytasz: 4 kg narkotyków miał zatrzymany przez policję 23-latek

4 kg narkotyków miał zatrzymany przez policję 23-latek

Został już aresztowany przez sąd, grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Blisko 4 kg narkotyków - marihuanę, amfetaminę i tabletki ecstasy - trzymał w budynku gospodarczym 23-latek, zatrzymany przez policjantów z Jaworzna. Jak policzyli funkcjonariusze, z takiej ilości można było wytworzyć 35 tys. porcji narkotyków.

23-latek został już aresztowany przez sąd, grozi mu nawet 10 lat więzienia – podał we wtorek zespół prasowy śląskiej policji.

Policyjni wywiadowcy jaworznickiej komendy od jakiegoś czasu podejrzewali, że 23-latek może być w posiadaniu znacznych ilości narkotyków. Przed kilkoma dniami zatrzymali jego samochód do kontroli drogowej.

- Kierowcą okazał się ktoś inny, ale na miejscu pasażera siedział podejrzewany. W samochodzie czuć było woń marihuany. Podczas przeszukania, przy 23-latku znaleziono kilka porcji marihuany - relacjonowali policjanci.

Mężczyzna został zatrzymany, a policjanci pojechali przeszukać jego miejsce zamieszkania. W budynku gospodarczym znaleźli blisko 4 kg narkotyków, w tym marihuanę, amfetaminę i tabletki ecstasy, a także wagę elektroniczną i woreczki foliowe.

Jak wyliczyli policjanci, czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji to około 150 tys. złotych. Szacuje się, że z takiej ilości narkotyków można by było wytworzyć około 35 tys. porcji dilerskich.

Sąd Rejonowy w Jaworznie, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym i na wniosek śledczych, wydał decyzję o aresztowaniu 23-latka na 3 miesiące. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków zatrzymanemu grozi kara do 10 lat więzienia. (PAP)

autor: Krzysztof Konopka

Czytaj więcej