Silesion.PL

serwis informacyjny

Javier Hyjek piłkarzem Śląska Wrocław

Javier Hyjek pilkarzem Slaska Wroclaw

Javier Hyjek pilkarzem Slaska Wroclaw

Kolejny utalentowany zawodnik dołączył do Śląska Wrocław. Trzyletni kontrakt z wrocławskim klubem podpisał środkowy pomocnik Javier Hyjek.

– Javier zwrócił naszą uwagę w meczach młodzieżowych reprezentacji, podczas których znacząco się wyróżniał. Dobrze czuje na każdej pozycji w środku pola, ma zmysł do gry kombinacyjnej i nie boi się podejmować trudnych decyzji na boisku. To bardzo perspektywiczny zawodnik, przez dwa najbliższe sezony będzie posiadał jeszcze status młodzieżowca. Wierzymy, że będzie się harmonijnie rozwijał pod okiem trenera Jacka Magiery – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy WKS-u.

Javier Hyjek urodził się w Madrycie. Pochodzi z polsko-hiszpańskiej rodziny. Na swoim koncie ma występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski od U17 do U20. Młody pomocnik jest wychowankiem Atletico Madryt. W akademii aktualnego mistrza Hiszpanii przechodził przez wszystkie kategorie wiekowe, wielokrotnie trenując z pierwszym zespołem, choć nie doczekał się oficjalnego debiutu w drużynie prowadzonej przez Diego Simeone. 20-latek ostatni sezon spędził w Piaście Gliwice. Wystąpił w spotkaniu z Lechem Poznań oraz w dwóch meczach Pucharu Polski – z Resovią i Stalą Mielec.

– Śląsk jest klubem, w którym na pewno będę mógł się rozwijać, a na tym od zawsze zależało mi najbardziej. To ważny krok w mojej karierze i jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do klubu z Wrocławia – mówi Javier Hyjek po podpisaniu kontraktu z WKS-em.

Javier Hyjek to trzeci zawodnik po Petrze Schwarzu oraz Kacprze Radkowskim, który dołączył do zespołu Trójkolorowych przed nadchodzącym sezonem. Podpisał z klubem umowę obowiązującą do końca czerwca 2024 roku.


fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023