Czytasz: Pięciu aresztowanych ws. śmiertelnego pobicia 28-latka

Pięciu aresztowanych ws. śmiertelnego pobicia 28-latka

Grozi im do 10 lat więzienia.

Pięciu podejrzanych o śmiertelne pobicie 28-latka w Jastrzębiu-Zdroju decyzją sądu zostało dziś aresztowanych. Mężczyzna zginął w niedzielę nad ranem, krótko po wyjściu z dyskoteki. Zatrzymani w tej sprawie mężczyźni nie przyznali się do winy.

O uwzględnieniu przez sąd wniosków o aresztowanie pięciu mężczyzn poinformowała Bogusława Dudek, rzeczniczka jastrzębskiej policji. Podejrzani zostali aresztowani na trzy miesiące.

28-latek został pobity w niedzielę nad ranem w rejonie skrzyżowania ulic Solidarności i Jeziorańskiego. Chwilę wcześniej wyszedł z dyskoteki ze swoim znajomym.

 - Gdy napotkali grupę mężczyzn, doszło do wymiany zdań, wówczas nie doszło jeszcze do fizycznej agresji. Dopiero chwilę później piątka mężczyzn ruszyła za 28-latkiem i jego znajomym. Pierwszy z mężczyzn został pobity i zmarł na skutek doznanych obrażeń. Drugi zdołał uciec - mówi Jacek Rzeszowski, szef jastrzębskiej prokuratury.

Krótko po pobiciu policja zatrzymała czworo uczestników zdarzenia w wieku od 21 do 35 lat. Wszyscy byli pijani. Piąty, 23-latek, został przyprowadzony na policję przez członków rodziny. Policja już wcześniej znała jego tożsamość.

Skatowali nieznajomego meżczyznę

Zarówno zatrzymani, jak i ofiara pobicia to mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju. Nic nie wskazuje na to, by podejrzani znali 28-latka. 

Wszyscy mężczyźni usłyszeli zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Prokuratura uznała, że ich czyn miał charakter chuligański. To według Kodeksu karnego taki występek, który polega na umyślnym zamachu m.in. na zdrowie, na wolność lub nietykalność cielesną czy na porządek publiczny, jeżeli sprawca działa publicznie i bez powodu albo z oczywiście błahego powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego. Podejrzanym może grozić kara do 10 lat więzienia.

Czytaj więcej