Czytasz: Kobieta nożem zaatakowała synową?

Kobieta nożem zaatakowała synową?

Kobieta wezwała policję, bowiem jak twierdziła, przyszła teściowa grozi jej nożem...

W środę, po godzinie 18.00 policjanci odebrali zgłoszenie od mieszkanki ulicy Pszczyńskiej, proszącej o pilną interwencję policji. Mundurowi przy użyciu sygnałów świetlno-dźwiękowych udali się pod wskazany adres, gdzie według zgłoszenia przyszła teściowa grozi nożem 34-latce. Kiedy przyjechali na miejsce, wyszło na jaw, że młodsza jastrzębianka wezwała policję, ponieważ chciała się zemścić na 54-latce.

Dlatego też wymyśliła całą historię, chcąc pozbyć się kobiety z domu. Swoim zgłoszeniem mieszkanka Jastrzębia przysporzyła sobie jednak prawdziwych problemów, bowiem w związku z bezpodstawną interwencją, policjanci skierowali do sądu wniosek o jej ukaranie.

Niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem i niesie za sobą konsekwencje, o czym mówi art. 66 kodeksu wykroczeń. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych pamiętajmy przede wszystkim jednak o tym, że blokując telefon alarmowy uniemożliwiamy połączenie osobie, która realnie może potrzebować pomocy.

Ponadto, zaangażowanie służb ratowniczych czy porządkowych do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą one być w miejscu, gdzie tej pomocy rzeczywiście ktoś potrzebuje.