Czytasz: Jastrzębianin poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania został zatrzymany

Jastrzębianin poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania został zatrzymany

Poszukiwany od kilku lat 51-latek, ukrywał się w Hiszpanii

Policja ustaliła miejsce pobytu poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania 51-latka z Jastrzębia-Zdroju. Mężczyzna od kilku lat ukrywał się poza granicami naszego kraju, ale został już zatrzymany i deportowany do polskiego aresztu śledczego.

Poszukiwany od trzech lat

Na trop 51-latka wpadli policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju, którzy na co dzień zajmują się poszukiwaniami osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Jastrzębianin ukrywał się przed organami ścigania od 2014 roku. Kryminalni sprawdzali szczegółowo każdą informację, która mogłaby doprowadzić ich do miejsca pobytu mężczyzny.

Przełom w sprawie nastąpił w tym roku, kiedy to okazało się, że mieszkaniec Jastrzębia może mieszkać w Hiszpanii. Potwierdziła to tamtejsza policja.

Oszukiwał i fałszował

Jak informuje Bogusława Dudek, rzecznik prasowy jastrzębskiej policji, mężczyzna ścigany był na podstawie kilku artykułów. - Dopuszczał się oszustwa, poplecznictwa, fałszerstw intelektualnych i poświadczenia nieprawdy – wymienia. Ponadto nie płacił alimentów. 51-latek został już deportowany do polskiego aresztu śledczego i stanie wkrótce przed sądem.

Czytaj więcej