Czytasz: Jarosław Wieczorek najlepiej wynagradzanym wojewodą w Polsce?

Jarosław Wieczorek najlepiej wynagradzanym wojewodą w Polsce?

00:28
Ile tak naprawdę otrzymał wojewoda Jarosław Wieczorek?

W sieci zawrzało. Media społecznościowe obiegła informacja, że wojewoda śląski jest najlepiej wynagradzanym wojewodą w Polsce. Razem z wojewodą mazowieckim mieli otrzymać po 57 tysięcy złotych. Za co? Zapytaliśmy o to Jarosława Wieczorka.

 

- Nic mi na ten temat nie wiadomo - mówi Jarosław Wieczorek - To nieprawdziwa informacja. Absolutnie nie ma takiej możliwości... chyba, że muszę zobaczyć w swoim rozliczeniu podatkowym - dodaje.

Jak wynika z informacji biura wojewody śląskiego, po sprawdzeniu, wojewodowie śląscy otrzymali łącznie 41 tys. złotych. Jarosław Wieczorek został doceniony przez premiera w wys. 15 tys. złotych. Jego zastępcy otrzymali po 13 tys. zł. Wojewoda mazowiecki miał jednak dostać więcej, bo aż 20 tys. złotych.

Ile zarabia wojewoda śląski?

Jak wynika z oświadczenia majątkowego Jarosława Wieczorka z marca 2017 roku, w 2016 roku jako wojewoda zarobił blisko 135 tys. złotych. To blisko 11 250 zł miesięcznie. Ile zarobił w ubiegłym roku jeszcze nie wiadomo. Nagroda w wysokości 57 tys. stanowiłaby 42 proc. wynagrodzenia. 15 tys. nagrody, którą, jak deklaruje realnie otrzymał, to zaledwie 11 proc. Opłaca się być wojewodą?

Czytaj więcej