Czytasz: Jarosław Kaczyński... najbardziej wpływową osobą społeczności LGBT+ w Polsce

Jarosław Kaczyński... najbardziej wpływową osobą społeczności LGBT+ w Polsce

Jarosław Kaczyński znalazł się w rankingu wyżej niż Robert Biedroń.

Ranking 100 najbardziej wpływowych osób społeczności LGBT+ w Polsce w 2018 roku

Portal pridenews.pl stworzył ranking 100 najbardziej wpływowych osób społeczności LGBT+ w Polsce w 2018 roku. Jak tłumaczą twórcy, na liście znalazły się te osoby, których "wpływowość" przejawia się na różnych płaszczyznach życia – kulturalnego, społecznego, politycznego. 

Jarosław Kaczyński na pierwszym miejscu wśród najbardziej wpływowych osób społeczności LGBT+ w Polsce w 2018 roku

Z pewnością część osób zaskoczy fakt, że na pierwszym miejscu rankingu 100 najbardziej wpływowych osób społeczności LGBT+ w Polsce w 2018 roku znalazł się... Jarosław Kaczyński. Twórcy rankingu określili Kaczyńskiego jako najważniejszego polityka w Polsce.

– Najważniejszy polityk w Polsce i choć jego obecność w rankingu może dziwić, bo nie jest wyoutowany gejem, to jednak jego wpływ na środowisko LGBT jest bezdyskusyjny. To dzięki nieprzychylnemu nastawieniu jego partii i rządu wobec mniejszości seksualnych, w społeczności nastąpiła ogromna mobilizacja. To jemu zawdzięczamy fakt, że w 2018 roku padł rekord ilości organizowanych marszów równości, a Parada Równości pobiła swój frekwencyjny rekord. To także dzięki polityce rządu pierwszy raz w historii liczba zwolenników wprowadzenia w Polsce związków partnerskich jest większa niż ich przeciwników. A on jeszcze nie powiedział ostatniego słowa! Zobaczycie, jeszcze rok i dwa, a będziemy Jarosławowi zawdzięczali równość małżeńską w Polsce! – tłumaczą swoją decyzję twórcy portalu pridenews.pl.

Na drugim miejscu rankingu znalazł się Robert Biedroń, którego twórcy zestawienia docenili m.in. za poruszanie w mediach ogólnopolskich tematów związanych ze społecznością LGBT. W rankingu pojawili się również działacze organizacji pozarządowych, aktywiści, artyści oraz blogerzy.