Czytasz: Jarmark na Nikiszu większy niż zwykle

Jarmark na Nikiszu większy niż zwykle

Zabytkowe osiedle robotnicze znów zamieni się w magiczną bożonarodzeniową krainę. W tym roku świąteczny jarmark, odbędzie się tutaj dość wcześnie. W pierwszy grudniowy weekend.

Choć trudno w to uwierzyć, nikiszowiecki jarmark na Boże Narodzenie odbędzie się tu już po raz dziewiąty. - Stał się symbolem osiedla – podkreślają przedstawiciele organizatorzy z Fabryki Inicjatyw Lokalnych. Na tegoroczną imprezę świąteczną zapraszają już 3 i 4 grudnia.

Zobaczcie jak niesamowicie wygląda Jarmark na Nikiszu w naszej galerii.

jarmark świąteczny na nikiszu Większy niż do tej pory

Organizatorzy nie ukrywają, że impreza z roku na roku robi się coraz popularniejsza. Niektórzy uważają nawet, że nasz, śląski jarmark przebija nawet ten, który przed świętami odbywa się na rynku w Krakowie. W tym roku liczyć można na kolejny rekord na Nikiszu, na imprezę ma bowiem przybyć 190 wystawców, starannie wyselekcjonowanych spośród kilkuset zgłoszeń. - Jak zawsze staramy się by na jarmarku kupić można było nietuzinkowe prezenty i dekoracje – zaznaczają organizatorzy.

Rękodzieło, smakołyki i grzane wino na jarmarku na nikiszu

W tym roku dominować będzie rękodzieło i sztuka użytkowa – m.in. malarstwo, rzeźba, ceramika artystyczna, wyroby z drewna, ozdoby świąteczne, krawiectwo artystyczne, biżuteria, pamiątki z Nikiszowca i Górnego Śląska. - To właśnie grafika lokalnego artysty, Grzegorza Chudego będzie promowała tegoroczny jarmark – zdradza Fabryka Inicjatyw Lokalnych.

Będzie też coś dla smakoszy - kilka punktów gastronomicznych, kawiarnie i ciastkarnie. Na grudniowy chłód pomoże kubek grzanego wina albo piwa.

Karuzela i świąteczne melodie

Jarmark na Nikiszu to także scena muzyczna i atrakcje dla dzieci. - W sobotę o godz. 14.30 zapraszamy najmłodszych na przedstawienie „Pingwiny z Zimowej Krainy”. Tradycyjnie działać będzie także karuzela wiedeńska, a dla wszystkich fanów Nikiszowca przygotowaliśmy wycieczki z lokalnym przewodnikiem – mówią organizatorzy.

W niedzielę od godz. 13.30 rusza zlokalizowana na rynku scena. Jak co roku wystąpi Orkiestra Dęta Kopalni Wieczorek. Na scenie pokażą się też dzieci, zaśpiewa obdarzony niezwykłym głosem nigeryjski wokalista soulowy KC Nwokoye, świąteczny repertuar zaprezentuje zespół „Fungus Combo” i Jan Nowak – reprezentant katowickiej sceny elektronicznej. Na zakończenie wystąpi pochodzący z Rybnika zespół „Chwila Nieuwagi”.

Jarmark na Nikiszu rozpocznie się w sobotę i niedzielę o godz. 10. Potrwa do ok.19.

Czytaj więcej