Czytasz: Jarmark Bożonarodzeniowy już w tym tygodniu

Jarmark Bożonarodzeniowy już w tym tygodniu

Od piątku 23 listopada do niedzieli 23 grudnia na katowickim rynku będzie gościł Jarmark Bożonarodzeniowy.

W tym roku znajdziecie na jarmarku przede wszystkim wyroby artystyczne i rękodzielnicze, które doskonale sprawdzą się jako świąteczne podarunki dla najbliższych oraz dekoracja domu i wigilijnego stołu. Pojawią się, m.in.: świąteczne ozdoby, figurki do stworzenia własnej szopki bożonarodzeniowej, ceramika artystyczna, bombki szklane, świeczniki, anioły, bombki ręcznie malowane, artystyczne wyroby z drewna, szkła, ceramiki i minerałów, ozdoby dekorowane techniką decoupage, kartki świąteczne, ręcznie malowane kuferki i szkatułki, pojawią się również wianki, bukiety i stroiki z suszonych roślin, kompozycje zapachowe, odzież z motywami folkowymi, zabawki z drewna, biżuteria artystyczna ze stali szlachetnej, ikony i dewocjonalia.

Ponadto na zimowe chłody doskonale sprawdzą się produkowane z polskiej wełny czapki, szaliki, rękawiczki i skarpetki.

Wśród stoisk nie zabraknie tych z naturalnymi kosmetykami i francuskimi perfumami. Na Jarmarku Bożonarodzeniowym nie obejdzie się bez świątecznych pyszności: na stoiskach znajdziecie kolorowe pierniki ręcznie zdobione, lizaki, czekoladowe figurki i narzędzia, szeroki wybór kaw i herbat ze Sri Lanki, domowe soki z malin, bzu i mniszka lekarskiego, naturalne miody pszczele, tradycyjne polskie wędliny z wieprzowiny, wołowiny i dziczyzny, wędliny litewskie i węgierskie. Nie zabraknie także szerokiego wyboru serów z Polski, Słowacji i Holandii. Pojawią się również oleje tłoczone metodą tradycyjną. Ponadto nalewki, miody pitne, wina z różnych stron świata i likiery.

W strefe EKO jarmarku znajdziecie certyfikowane produkty ekologiczne, takie jak miody, soki, syropy, ciastka, wina, wódki i wiele innych. W przygotowanej strefie gastronomicznej będą zaś czekać na Was rozgrzewające napoje i wyjątkowe przysmaki z różnych stron świata.

Kuchnię azjatycką reprezentować będą przepyszne pierożki dim sum, podawany będzie również hiszpański przysmak churros, czyli tradycyjne ciasteczka z czekoladą, belgijskie frytki z oryginalnymi sosami, ponadto owoce w czekoladzie, Bubble Wafe, no i oczywiście tradycyjne przysmaki kuchni polskiej: pajda chleba ze smalcem, smażonka, bigos z dziczyzną i gotowane pierogi.

A na rozgrzewkę gorące napoje: grzane wina, miody pitne, piwa, kawa, czekolada na gorąco, herbatki rozgrzewające. Po raz pierwszy na jarmarku pojawi się poncz w wyjątkowych smakach: pomarańczowy, amaretto, marakuja, ananas-kokos, pomelo i inne. Nową atrakcją Jarmarku będzie Kraina bajek, czyli lasek, w którym znajdziecie chatki z ruchomymi postaciami, m.in. Mikołaja, zapracowanych elfów i innych świątecznych postaci.

Niewątpliwymi atrakcjami tegorocznego Jarmarku będzie mapping, który z okazji Barbórki, we wtorek, 4 grudnia od godziny 18, zaprezentuje na placu Kwiatowym Kompania Węglowa, a także występ Marcina Wyrostka w sobotę, 8 grudnia o godzinie 19:15.

Poza tym każdego popołudnia i wieczoru czeka Was duża dawka koncertów i spektakli.

źr: UM Katowice