Czytasz: Jan Pietrzak w Katowicach. Będą kontrowersje?

Jan Pietrzak w Katowicach. Będą kontrowersje?

Marcin Krupa i Klub Gazety Polskiej zapraszają. W CKK wystąpią Jan Pietrzak i Ryszard Makowski

Dziś o 18:30 w Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek wystąpi Jan Pietrzak w programie „Na Święto Niepodległości”. Towarzyszyć mu ma gwiazda „studia YaYo”, Ryszard Makowski.

Na to patriotyczne wydarzenie zapraszają Katowicki Klub Gazety Polskiej i Prezydent Katowic. Organizatorem jest chorzowskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalno-Sportowe „Silesia”. Za występ zapłacą Katowice.

Klubem Gazety Polskiej kieruje szef katowickiego PiS Piotr Pietrasz. SKS „Silesia” zarządza niedoszły radny Sejmiku Zbigniew Mardoń. Z PiS. Prezydentem Katowic jest Marcin Krupa. Nie z PiS.

Jan Pietrzak być może ograniczy się do prezentowania patriotycznych pieśni. Jednak jeśli pokusi się na żarty znane z warszawskiego klubu Ronina z marca tego roku, to będzie można usłyszeć mniej-więcej taki program patriotyczno-satyryczny.

Przez dziesiątki lat naszą inspiracją była władza. Ponieważ władza przez całe moje życie, aż do jesieni zeszłego roku, nas okradała, tępiła, oszukiwała, zdradzała. I teraz zrozumcie państwo jaki przełom się dokonał. Ja teraz nie mogę władzy atakować tak, jak całe życie, bo bym stanął z jednej strony z KODem, albo Schetyną i Petru. Opozycja szkodzi teraz bardziej niż władza. Po raz pierwszy w naszej historii.

Do tego jest szansa, że Ryszard Makowski dorzuci coś o znanych z państwowej telewizji  „Żydach-banksterach”, „mistrzach lichwy” czy „zardzewiałej pudernicy Senyszyn”.

Inicjator koncertu Piotr Pietrasz, tak motywuje dobór artystów i tę formułę koncertowo-satyryczną:

Bo to wesołe święto jest. Poza tym pan Jan Pietrzak śpiewał „żeby Polska była Polską” i zainicjował budowę łuku triumfalnego w Warszawie. 

To na koniec jeszcze jeden cytat z pana Jana Pietrzaka:

To jest, proszę państwa, dramatyczna sytuacja.

 

Czytaj więcej