Czytasz: Pietrzak o PiS: w końcu rządzą uczciwi

Pietrzak o PiS: w końcu rządzą uczciwi

04:49
Bilety na koncert w Katowicach zasponsorował prezydent miasta Marcin Krupa.

"W końcu w Polsce rządzą uczciwi ludzie".

Jan Pietrzak i Ryszard Makowski z okazji Święta Niepodległości wystąpili wczoraj w Katowicach.

Pietrzak - bard i satyryk, nazwał Bronisława Komorowskiego tępym umysłowo gajowym. Ryszard Makowski, felietonista "wSieci", kiedyś związany z kabaretem OT.TO zasłynął wypowiedziami o „Żydach-banksterach” i ,„mistrzach lichwy”.

W Katowicach wystąpili z jasnym przesłaniem, że:

- W końcu w Polsce rządzą uczciwi ludzie, prawdziwi patrioci.

Koncert w Centrum Kultury Katowice zasponsorował Marcin Krupa prezydent Katowic oraz Katowicki Klub Gazety Polskiej im. Sławomira Skrzypka, którym kieruje radny PiS Piotr Pietrasz. Do wojewody czy posłów PiS, wysłano osobiste zaproszenia. Mimo to sala była wypełniona do połowy. 

Jest lepiej, niż było za ancymonka Wałęsy czy za Tuska, który z użyciem wazeliny załatwił sobie posadę przewodniczącego Rady Europejskiej u kanclerz Angeli Merkel - przekonywał Pietrzak.

 Nauczał, by nie wstydzić się historii. Ostrzegał przed dziećmi resortowymi, które ukryły się w mediach, prezydentem - oszustem Komorowskim. Wspominał Lecha Wałęsę, który nie wiedział, że był "Bolkiem".

Na koncercie pojawili się m.in. Mariusz Skiba, wiceprezydent Katowic, Krystyna Panek wiceprzewodnicząca rady miasta Katowice, Bartosz Wydra, Piotr Pietrasz i Michał Luty - radni Katowic oraz Bernadetta Biskup - radna Chorzowa.

Chóralnie, na stojąco odśpiewano znaną pieśń "Żeby Polska była Polską".

Czytaj więcej