Czytasz: Olbrycht: Polityką rządzą emocje, nie racjonalizm

Olbrycht: Polityką rządzą emocje, nie racjonalizm

09:17
Gościem "Ostatniego Piętra" redakcji Silesion.pl jest europoseł Jan Olbrycht.

- Im dłużej jestem w polityce, tym bardziej jestem przekonany o niezwykłej roli emocji. Nie racjonalnych posunięć, ale właśnie emocji - przyznaje Jan Olbrycht.

Cyrk na dworcu centralnym

Emocji nie zabrakło przy powitaniu Donalda Tuska. W Warszawie pojawili się zarówno jego zwolennicy, jak i przeciwnicy. Zdaniem Jana Olbrychta to przedstawiciele partii rządzącej nakręcili tę spiralę zapowiedziami przedstawienia zarzutów przewodniczącemu Rady Europejskiej. To akcja na polityczne zamówienie? Polityczny odwet? Na ile chętnie w scenariusz bycia ofiarą PiSu wpisuje się sam Donald Tusk?

- Jeżeli jakaś sprawa jest do wyjaśnienia, to trzeba ją wyjaśnić. Natomiast zapowiedź europejskiego listu gończego nie jest przypadkowa. To nie jest sytuacja komfortowa, która buduje jego kapitał polityczny na przyszłe wybory prezydenckie - mówi Jan Olbrycht.

Donald Tusk prezydentem Polski?

Jan Olbrycht przyznaje, że cała akcja wokół Donalda Tuska ma charakter czysto polityczny. Wątpliwości, atmosfera niepewności, niedomówień i oskarżeń mają osłabić obecnego przewodniczącego Rady Europejskiej i potencjalnego prezydenta Polski.

- Donald Tusk jest dzisiaj jedną z głównych postaci świata. Absolutnie żadna akcja wokół jednego z głównych polityków sceny światowej nie jest korzystna. To nie służy jego pozycji, jemu samemu - dodaje.

W Europie mało kto wie, kim jest Antoni Macierewicz

- Nie spotkałem nikogo, kto by się specjalnie interesował polskim ministrem obrony. Nie wiem, czy ktoś wie, kto nim jest i o czym mówi.

W Brukseli z zadziwieniem przyjęto oskarżenia pod adresem Donalda Tuska. Jednocześnie emocji nie wywołują działania ministra obrony narodowej. Katastrofę smoleńską przyjęto ze zrozumieniem i współczuciem.

- Zaraz po katastrofie smoleńskiej mieliśmy w Parlamencie Europejskim serię wydarzeń bardzo poruszających, smutnych i bardzo poważnych, w których dawaliśmy do zrozumienia, jaka tragedia spotkałą Polskę - mówi Jan Olbrycht.

Od tego momentu nikt na ten temat nie dyskutuje. Przyjmuje się, że trwa wyjaśnianie okoliczności katastrofy w ramach toczących się śledztw. Słowa wypowiadane przez polskich polityków nie poruszają całej Europy.

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News
32 minut temu Sędziowie pokazali co myślą o „zakazie koszulkowym”

„Nowa KRS” uznała koszulki z napisem "konstytucja" za polityczną manifestację, która nie przystoi sędziom. Co zrobili sędziowie?

News, Polityka
3 godzin temu „Śmieje się pan w twarz bohaterom”. Górnicy z „Wujka” piszą do Trzaskowskiego

Z mapy Warszawy znika ulica Bohaterów z kopalni „Wujek”. Oburzenie wielkie. Uliczka mała.

News
4 godzin temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi

News
4 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
5 godzin temu Roraty z Gościem Niedzielnym dla dzieci [MATERIAŁY, OBRAZKI, PIOSENKA]

RORATY Z GOŚCIEM NIEDZIELNYM 2018: Materiały do pobrania i piosenka Magdy Anioł. Kiedy zaczynają się roraty 2018? Ile trwają roraty? Sprawdź, jakie materiały Mały Gość Niedzielny na roraty 2018 przygotował.

News, Weekend
6 godzin temu Najpiękniejsze miasto w Czechach to nie Praga. Zdziwieni? [ZDJĘCIA]

Nocował tam Jan III Sobieski, a Wolfgang Amadeusz Mozart skomponował swą symfonię Nr 6 F-dur. A to dopiero początek...

Czytaj więcej