Czytasz: Jakość powietrza w regionie nie jest Ci obojętna? Weź udział w specjalnej konferencji na ten temat!

Jakość powietrza w regionie nie jest Ci obojętna? Weź udział w specjalnej konferencji na ten temat!

Pracujesz w jednostkach samorządu terytorialnego? Jesteś związany ze wspólnotą mieszkaniową? Chcesz pozyskać nową wiedzę?

Jeśli tak, koniecznie weź udział w konferencji dotyczącej podnoszenia efektywności energetycznej oraz problemu zanieczyszczeń powietrza. Spotkanie odbędzie się w piątek, 18 stycznia w siedzibie firmy Ekoenergia Silesia S.A. w Katowicach.

Konferencja kierowana jest przede wszystkim do pracowników firm, jednostek samorządu terytorialnego, a także spółdzielni czy wspólnot mieszkaniowych. Wstęp jest bezpłatny.

Weź udział w darmowej konferencji, bo dzięki temu pozyskasz niezwykle cenne informacje dotyczące:

  • szczegółowej charakterystyki zanieczyszczenia pyłem zawieszonym
  • charakterystyki urządzeń do pomiaru pyłu zawieszonego stworzonych przez Uniwersytet Jagielloński
  •  szczegółowych sposobów podnoszenia efektywności energetycznej,
  • audytowania systemów ciepłowniczych w budynkach wielorodzinnych ze szczegółowym rozbiciem na poszczególne czynniki warunkujące zapotrzebowanie i straty ciepła,
  •  sposobów pozyskiwania środków zewnętrznych na inwestycje podnoszące efektywność energetyczną,
  •  urządzeń kogeneracji gazowej różnych zastosowań
  •  możliwości optymalizacji parametrów przyłączeniowych w celu obniżenia kosztów rachunków za nośniki energii.

Organizatorem konferencji jest Firma Ekoenergia Silesia S.A., która zarządza dwoma Parkami Technologicznymi: Ekoenergia – Efektywność i Ekoenergia Woda – Bezpieczeństwo. Oba parki stanowią platformy współpracy pomiędzy światem nauki, biznesu i Społeczeństwem Regionu.

– Naszą rolą jest tworzenie warunków współpracy pomiędzy podmiotami, w celu
przyspieszenia transferu technologii z uczelni wyższych do przedsiębiorców, co ostatecznie ma przyczynić się do rozwoju i poprawy warunków życia w regionie. Wszyscy wiemy jakim problemem jest dzisiaj smog. Rolą parków takich jak nasz jest poprawa warunków współpracy podmiotów, które kooperując ze sobą, stosując różne podejścia, są w stanie
wypracować rozwiązania prowadzące do eliminacji problemu. – tłumaczą przedstawiciele firmy Ekoenergia Silesia S.A.

Ponadto, w ramach działalności Parku Technologicznego Ekoenergia – Woda – Bezpieczeństwo, w Terenowym Centrum Badawczym w Goczałkowicach-Zdroju pracuje radar meteorologiczny dostarczający informacje o opadach i zagrożeniach
meteorologicznych.

W Terenowym Centrum Badawczym organizowane są również szkolenia i konferencje naukowe adresowane nie tylko do naukowców i studentów kierunków związanych ze środowiskiem, ale także do uczniów szkół i mieszkańców.

– Serdecznie zapraszamy do współpracy z Parkami Technologicznymi w dziedzinie
efektywności energetycznej i bezpieczeństwa wodnego. Szczególnie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty szkoleniowej firmy, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, uczniów i studentów. Są one prowadzone cyklicznie przez pracowników Parków, podmioty w nim zrzeszone oraz firmy i uczelnie wyższe zaproszone do współpracy. Bogate doświadczenie osób prowadzących szkolenia gwarantuje Państwu przekazanie wartościowej wiedzy i pomoże w jej wdrożeniu w Państwa podmiotach. Zapraszamy na
nasze strony internetowe: parkefektywnosc.pl, parkwoda.pl – zachęca Ekoenergia Silesia S.A.

Konferencja odbędzie się w najbliższy piątek (18 stycznia), o godzinie 10:00 w siedzibie firmy Ekoenergia Silesia S.A., przy ulicy Żeliwnej 38 w Katowicach.

Wstęp jest darmowy.