Czytasz: Jakie są najczęstsze postanowienia noworoczne?

Jakie są najczęstsze postanowienia noworoczne?

Nowy rok, nowy ja! Takie słowa często wypowiadamy wraz z początkiem roku.

Wielkie zapowiedzi i szczytne hasła dotyczą zwykle rozwoju sylwetki, czy też realizacji nowych, lub też starych i zapomnianych, pasji. Inną sprawą jest, jak długo w tych postanowieniach trwamy. Niemniej jednak, ten coroczny rytuał jest bardzo sympatyczny, bowiem nadaje, czasem tylko chwilowej, motywacji do bycia lepszą osobą.


Sport to zdrowie!

Najpopularniejszym postanowieniem noworocznym jest próba podjęcia się regularnego wysiłku fizycznego. To postanowienie początkowo skutkuje wzmożonym ruchem na siłowniach ogólnorozwojowych, a także na przeróżnych rodzajach zajęć grupowych, związanych z aktywnością fizyczną, takich choćby, jak taniec, czy też sztuki walki. Można też zadbać o poprawę swojej postawy - częste rozciąganie i unikanie garbienia się.


W przyszłym roku się odchudzam

To zdanie słyszał chyba każdy z nas. Dodatkowa fałdka tłuszczu na brzuchu po świętach często motywuje nas do wypowiadania buńczucznych zapowiedzi, dotyczących naszej wagi. To postanowienie często idzie w parze z poprzednim - będę ćwiczył/a i przejdę na dietę! Przy planowaniu tego postanowienia rozsądnie jest zasięgnąć opinii dietetyka, który pomoże nam prawidłowo określić nasz obecny stan, dopasuje posiłki do naszych upodobań i ograniczeń żywieniowych, a także określi nasze cele. Taka inwestycja jest elementem, który może zaciążyć na trwałości w postanowieniu - skoro już wydałem/am tyle pieniędzy, to będę się trzymał/a diety.


Będę więcej …!

Wraz z nowym rokiem często obiecujemy sobie, że będziemy czegoś robić więcej, albo też i mniej. Zwykle może chodzić o kwestie rozwoju intelektualnego - stawiamy na czytanie większej ilości książek, systematyczne uczęszczanie na wykłady, ale nie tylko - możemy np. ograniczyć ilość spożywanych fast foodów, czy też napojów słodzonych.


Nowy nawyk już od Nowego Roku!

Przy wyborze postanowienia noworocznego warto rozważyć zmianę pewnych nawyków. Często się spóźniasz? Przestaw zegarek o 5 minut do przodu i bądź zawsze na czas. Czujesz, że bałagan powstaje z niczego? Rozważ sprzątanie wszystkie od razu! Do wielkich rzeczy dochodzi się małymi krokami, więc dobrze jest zawsze rano zaścielić łóżko. Warto rozważyć takie nawyki, jak mówienie jedynie prawdy, częstsze mycie rąk, dbanie o budżet.


Od przyszłego roku nie palę!

Kolejnym, częstym postanowieniem jest postanowienie ograniczenia lub też wyeliminowania używek z naszego menu. Wtedy też ostatniego papierosa spalamy o północy w Nowy Rok, a ostatni kieliszek, wraz z toastem, wypijamy chwilę przed północą.