Czytasz: Jakie kwiaty wręczyć kobiecie na Dzień Kobiet?

Jakie kwiaty wręczyć kobiecie na Dzień Kobiet?

Ważny jest kolor i ważny jest gatunek. Jakie kwiaty będą najlepsze?

8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. W Polsce od 1993 roku, a światowa tradycja święta sięga 1910 roku. Co ciekawe Dzień Kobiet ustanowiła.... Socjalistyczna Partia Ameryki po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku.

Dzień Kobiet miał szczególne znaczenie w Polsce w czasach PRL-u. Po upadku komunizmu święto straciło na wadze. Kojarzyło się przede wszystkim z propagandą. W 1993 roku, kiedy premierem była Hanna Suchocka, Dzień Kobiet przestał być świętem państwowym. Jednak wciąż kobiety obdarowywane są przez bliskich choćby symbolicznymi prezentami – kwiatami, książką, czy gadżetem. A skoro jesteśmy już przy kwiatach... Jakie wręczyć?

Kwiaty na Dzień Kobiet 2018

Kobiety kochają kwiaty, to wiadomo nie od dziś. Kwiaty na Dzień Kobiet mają szczególne znaczenie, ważne bowiem jest nie tylko to, jakie kwiaty wręczamy, ale także komu. Inne mogą być kwiaty wręczane babci, mamie, siostrze, cioci, czy koleżance z pracy.

Jakie kwiaty na Dzień Kobiet? GATUNKI KWIATÓW

Symbolika kwiatów na Dzień Kobiet jest niezwykle istotna. Są kwiaty, które jednoznacznie kojarzą się pozytywnie, są też takie, które nie nadają się na każdą okazję.

 1. Jakie kwiaty na Dzień Kobiet? RÓŻE - Róże to niewzykle eleganckie kwiaty. Są zdecydowanie najpopularniejsze i kojarzą się w zasadzie z każdą okazją, gdy chcemy wręczyć kwiaty kobiecie. Będa dobrym wyborem na Dzień Kobiet, należy jednak pamiętać o kolorach. O tym nieco później...
 2. Jakie kwiaty na Dzień Kobiet? TULIPANY - Równie chętnie kupowane kwiaty na Dzień Kobiet. Zdecydowanie pozytywne w swym wydźwięku i nieco mniej oficjalne niż róże. Symbolizują radość ze spotkania.
 3. Jakie kwiaty na Dzień Kobiet? GOŹDZIKI - Goździki na Dzień Kobiet były szczególnie popularne w czasach PRL-u, ale i teraz zdarza się, że są wręczane kobietom. Mają zdecydowanie oficjalny charakter, wyrażają uznanie, podziw i podziękę.
 4. Jakie kwiaty na Dzień Kobiet? FREZJE - Rzadko wybierane kwiaty, nie kojarzące się zbytnio z Dniem Kobiet. Wyrażają szacunek, ale z drugiej strony... są postrzegane jako zaproszenie do flirtu.
 5. Jakie kwiaty na Dzień Kobiet? LILIE - Niewinne i czyste. Taka jest symbolika frezji. Symbolizują również poważne zamiary. Jeśli tak właśnie traktujemy Dzień Kobiet, będą dobrym wyborem.
 6. Jakie kwiaty na Dzień Kobiet? FIOŁKI - Te kwiaty na Dzień Kobiet wyrażają wierność, a także tęsknotę i skrywaną miłość. Dobry wybór, gdy chcemy je wręczyć dawno nie widzianej kobiecie.
 7. Jakie kwiaty na Dzień Kobiet? NIEZAPOMINAJKI - Dobre kwiaty na każdą sytuację. Symbolizują wagę znajomości, jak sama nazwa zresztą wskazuje.
 8. Jakie kwiaty na Dzień Kobiet? STORCZYKI - Te kwiaty na Dzień Kobiet wybierane są rzadko, a szkoda, symbolizują bowiem doskonałość! Oprócz tego również podziw oraz fascynację, także mnóstwo pozytywnych cech :)

Jakie kwiaty na Dzień Kobiet? KOLORY KWIATÓW 

Gatunek to nie wszystko, równie ważny jest kolor kwiatów, jakie wręczamy na Dzień Kobiet. Symbolika kolorów jest jasna i niezmienna, nie każdy kolor kwiatów będzie odpowiedni w tym dniu. Co oznaczają kolory kwiatów?

 • Pomarańczowe kwiaty - symbolizują zdradę. Odradzamy!
 • Błękitne kwiaty - symbolizują wierność. Rzadko spotykane i równie rzadko wręczane, ale... z pewnością o dużym znaczeniu.
 • Białe kwiaty - biały to kolor szczerości, szacunku i czystych zamiarów. Mniej "miłosny" niż czerwony, ale również odpowiedni na Dzień Kobiet.
 • Czerwone kwiaty - symbolizują miłość i pożądanie. Zdecydowanie odpowiednie na Dzień Kobiet.
 • Różowe kwiaty - różowy symbolizuje przyjaźń. Odpowiedni kolor, gdy wręczamy kwiaty chociażby koleżankom z pracy czy szkoły.
 • Żołte kwiaty - żółty to zazdrość i złość. Odradzamy!
 • Fioletowe kwiaty - ten kolor symbolizuje smutek i żałobę, a w miłości - koniec. Odradzamy!

Czytaj więcej