Czytasz: Halloween w kinie. Co można obejrzeć?

Halloween w kinie. Co można obejrzeć?

Nie wiesz jak spędzić Halloween? Wybierz się do kina. Podpowiadamy premiery tego tygodnia.

Halloween coraz bliżej. Tradycyjnie już przyjdzie nam przeżyć kolejną noc grozy w katowickich kinach. W tym roku repertuar jest pełen budzących strach projekcji. Sprawdź, na jakie filmy grozy możesz się wybrać ze znajomymi na Halloween 31 października

Halloween

Na ekranach polskich kin pojawił się "Halloween" Davida Gordona Greena, jedenasty z kolei film z bardzo nierównej serii, która zmieniła oblicze współczesnego horroru. Ponad cztery dekady temu Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) uciekła z morderczej zabawy halloweenowej. Teraz, po raz kolejny będzie musiała stawić czoła Michaelowi Myersowi – zamaskowanej postaci, która prześladuje ją od lat.

Dziewczyna w sieci pająka

"Dziewczyna w sieci pająka" to film, na który czekali wszyscy fani Lisbeth Salander. Ostra, nieprzejednana gwiazda arcypopularnej trylogii Stiega Larssona „Millenium”, bohaterka czterech świetnie przyjętych filmów, niezależna hakerka, zbuntowana, jedyna w swoim rodzaju – Lisbeth Salander ma wszystko, czego potrzebuje dzisiejszy bohater. Lisabeth to mądra, zbuntowana, dzielna i odważna niezależna hakerka. Po raz kolejny będzie musiała stawić czoła mężczyznom – zwyrodnialcom, damskim bokserom i mordercom. Na ekranie zobaczymy Claire Foy, Sverrira Gudnasona i Lakeitha Stanfielda.

Ocean ognia

Amerykański okręt z napędem atomowym – USS Toledo, dowodzony przez kapitana Joe Glassa (Gerard Butler), dociera do miejsca, w którym w nieznanych okolicznościach zatonęła rosyjska łódź podwodna. Badając kulisy katastrofy, kapitan odkrywa, że incydent nie był dziełem przypadku, ale doskonale zaplanowanym aktem terroru. Stoi za nim zbuntowany rosyjski generał, usiłujący doprowadzić do wybuchu III wojny światowej. Kiedy zdrajcy udaje się porwać prezydenta Rosji, a świat pogrąża się w chaosie, Glass sprzymierza się z odziałem US Navy Seals. Wspólnie, żołnierze podejmują śmiałą próbę odbicia głowy państwa z rąk terrorysty. Od powodzenia ich misji zależeć będzie los całego globu.

Zobacz plakaty filmowe: 

The world is yours

"The World Is Yours" to francuska komedia kryminalna. Francois (Karim Leklou) to drobny dealer narkotyków. Chłopak chce rzucić dotychczasowe, ryzykowne zajęcie, by założyć mały, i co ważne, legalny biznes w Algierii. Potrzebne są mu jednak do tego fundusze i aby zdobyć gotówkę Francois postanawia jeszcze raz powrócić na przestępczą ścieżkę. Ostatnie zlecenie ma odmienić jego życie, ale jak się okazuje – nie wszystko pójdzie po jego myśli… Gangsterzy, silne kobiety, dużo akcji i jeszcze więcej humoru!


Bergman – rok z życia

W 1957 rok Ingmar Bergman awansował do panteonu kina – wtedy to swoją premierę miały stworzone przez niego arcydzieła – "Siódma pieczęć" i "Tam, gdzie rosną poziomki". Pokazywany premierowo w Cannes film Jane Magnusson prezentuje kulisy tego przełomowego czasu w życiu reżysera. Stworzony przez nią portret nie jest jednak kolejną laurką; na zasłużone nagrody i uznanie cieniem kładą się mitomania, despotyzm i egoizm Bergmana.

I odpuść nam nasze długi

Guido (Claudio Santamaria) jest samotnym technikiem komputerowym. Po utracie pracy, mężczyzna szybko popada w długi, a jedyną osobą, która udziela mu wsparcia jest sąsiad (Jerzy Stuhr). Będąc na granicy wytrzymałości, gnębiony przez wierzycieli Guido proponuje firmie windykacyjnej odpracowanie długu. Jego przewodnikiem po bezlitosnym, windykacyjnym świecie będzie Franco (Marco Giallini), jeden z najskuteczniejszych windykatorów w Rzymie. Najpierw Guido z trudem odnajduje się w środowisku Franco, a z czasem nawet zaczyna mu się podobać nowo poznany świat, w którym pieniądze nie stanowią już problemu. Pozornie jego życie wraca na właściwe tory. Czy jednak w obliczu prawdziwych ludzkich dramatów, które tracą na znaczeniu w zderzeniu z bezwzględnymi zasadami rynku windykacyjnego, Guido będzie w stanie odnaleźć prawdziwe szczęście i miłość?

Mała czarownica

Mała, ciekawska czarownica zostaje przyłapana na podglądaniu tańczących wiedźm. Za karę przez rok będzie musiała nauczyć się wszystkich zaklęć z Wielkiej Księgi. Czy będzie w stanie podołać temu zadaniu? "Mała czarownica" to komedia familijna dla całej rodziny. W głównej roli Karoline Herfurth.

Czytaj więcej