Czytasz: Pytanie za milion w Milionerach

Pytanie za milion w Milionerach

Niestety, tym razem znów nie padło. A jakie były wcześniej?

W nowej edycji Milionerów 2017 już dwukrotnie padło pytanie za milion. Po raz pierwszy, w marcu, na pytanie odpowiadała Sonia Ciuk. W październiku na milion miał szansę Remigiusz Skubisz.

Jak brzmiało pytanie za milion? Jakie było pytanie za milion w Milionerach?

Co według Leszka Kołakowskiego jest sklepieniem domu, w którym duch ludzki mieszka?

A. rozum

B. Bóg

C. miłość

D. czas.

Odpowiedź prawidłowa to czas, ale pan Remek jej nie znał. Niestety, choć usłyszał pytanie za milion w Milionerach, miliona nie wygrał.

"Wątróbka z cebulką (...) jest zakąską doskonałą. Aby ją przyrządzić, należy kupić samochód i pędzić nim póty, aż się kogoś przejedzie". To Lem i... Odpowiedzi:

A. "Solaris"

B. "Opowieści o pilocie Pirxie"

C. "Dyktanda, czyli..."

D."Szpital przemienienia" .

Poprawną odpowiedzią było C. "Dyktanda, czyli..." Tym razem na pytanie za milion w Milionerach nie odpowiedziała Sonia Ciuk. Zabrała jednak do domu pół miliona.

Dziś szansę na to, że usłyszy pytanie za milion w Milionerach miał elokwentny Bartosz Ziółkowski z Poznania, 23-letni student lotnictwa, przyszły kapitan pasażerskich samolotów.

Grał wspaniale, ale przy pytaniu za 40 tysięcy nie skorzystał z koła ratunkowego i poległ na magotach gibraltarskich, czyli... małpach. Niestety, przez to nie dowiedział się, jakie przygotowano dla niego pytanie za milion w Milionerach.

49-letnia Ilona Rasińska, technik rolnik, pokojówka z hotelu w  Berlinie, zaczeła dobrze, od znajomości trenów Kochanowskiego. Jako jedyna potrafiła uszeregować wersy tak, że rozpoczęła grę. Z wygranej, obiecała dziecku kupić psa.

40 tysięcy wygrała, gdy prawidłowo odpowiedziała, że ojcem Pippi Långstrump był kapitanem statku. 

"W ile koni jest zaprzężony rydwan na Bramie Brandenburskiej - to było kolejne pytanie, za 75 tysięcy"

"Kurczę, przecież ja tam pracuję" - stwierdziła, choć konie na bramie pamiętała z filmu... "Czterej pancerni i pies." Zaznaczyła cztery i... czas programu się skończył. W kolejnym odcinku zacznie od pytania za 125 tysięcy złotych.

Czytaj więcej