Czytasz: Jakie będą pierwsze dni jesieni? Sprawdź pogodę

Jakie będą pierwsze dni jesieni? Sprawdź pogodę

Nadeszła jesień. Musimy pożegnać się z sandałami i krótkimi spodniami. Do łask wracają płaszcze oraz parasole. Rękawiczki i szaliki warto mieć w pogotowiu.

Wczoraj, kilka chwil po godz. 22 rozpoczęła się astronomiczna jesień. Nowa pora roku nie wita nas łaskawie. 

CZYTAJ  TAKŻE: JAKA BĘDZIE JESIEŃ? AMERYKANIE PROGNOZUJĄ

IMGW informuje, że Europa południowo-wschodnia, częściowo środkowa oraz Wyspy Brytyjskie są pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Nad Polską znajduje się płytki niż, którego ośrodek przesuwa się z Ukrainy nad południową Polskę. Ze wschodu na zachód przemieszcza się strefa frontu ciepłego. Zachodnia i południowo-zachodnia część kraju pozostaje w chłodniejszej polarno-morskiej masie powietrza, nad Polskę wschodnią i północno-wschodnią przejściowo napływa cieplejsza masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego.

Prognoza pogody sobota, 23 września

W sobotę na przeważającym obszarze będzie zachmurzenie duże z opadami deszczu. W południowej połowie kraju opady miejscami o natężeniu umiarkowanym i silnym, prognozowana suma opadów do 15 mm, na południu do 25 mm, a w Karpatach oraz miejscami na Opolszczyźnie do 30 mm. Lokalnie możliwe burze. Wysoko w Tatrach opady śniegu i śniegu z deszczem.

Temperatura maksymalna od 11 – 14 st. C miejscami na południu do 19 st. C na północnym wschodzie, a w dolinach karpackich lokalnie 8 st. C.

Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, na południu porywisty, z kierunków północnych, jedynie na wschodzie kraju z kierunków wschodnich. W Karpatach początkowo porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, na południowym zachodzie prognozowana suma opadów do 15 mm. W Tatrach opady śniegu. Bez opadów miejscami na północy.

PROGNOZA POGODY Niedziela, 24 WRZEŚNIA

Niedzielny poranek rozpocznie sie lokalnymi mgłami, które ograniczają widzialność do 200 m. Temperatura minimalna przeważnie od 9 do 13 st. C, na południu miejscami 7 – 8 st. C, a w dolinach karpackich lokalnie 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.

CZYTAJ: CZY RZECZYWIŚCIE CZEKA NAS ZIMA STULECIA?

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu. W centrum i na południu opady okresami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana suma opadów do 15 mm, a na południowym wschodzie do 20 mm. Lokalnie możliwe burze. W Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Bez opadów na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna od 14 – 15 st. C na południu do 20 st. C na północy, a w dolinach karpackich lokalnie 12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni.

Czytaj więcej