Silesion.PL

serwis informacyjny

Jaki pojemnik na ciekły azot sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy!

Jaki pojemnik na ciekły azot sprawdzi się najlepiej

Chcesz wykorzystywać ciekły azot w swojej firmie? W takim razie musisz wiedzieć, że substancja ta ma specjalne wymagania względem magazynowania. Ze względu na swoje właściwości musi być przechowywana w specjalnym pojemniku, czyli naczyniu Dewara. Zastanawiasz się, jak wybrać odpowiedni zbiornik? Czytaj dalej – przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek.

Czym jest pojemnik na ciekły azot?

Ciekły azot jest substancją bezpieczną dla organizmu. Nie ma smaku, zapachu, jest bezbarwny, nietrujący i niepalny. Wymaga jednak specjalnego traktowania ze względu na temperaturę wrzenia, która wynosi -196℃. Jeżeli chcesz korzystać z jego właściwości, musisz zapewnić mu odpowiednie warunki w obszarze przechowywania i transportu. Służy do tego specjalny pojemnik na ciekły azot, czyli naczynie Dewara. Wyróżnia się przemyślaną konstrukcją – składa się z podwójnych ścianek z techniczną próżnią w środku. Ścianki zbiegają się ku górze, tworząc wraz z korkiem szczelne zamknięcie. Naczynie charakteryzuje się niską przewodnością ciepła, dzięki czemu substancja utrzymuje pożądaną temperaturę, a tym samym właściwości. Za wynalazcę zbiornika uznaje się Jamesa Dewara.

Naczynie Dewara – jak je wybrać?

Pojemnik na ciekły azot musi być solidny i wytrzymały. Niezwykle ważne jest to, by był odporny na trudne warunki pracy i ewentualne uszkodzenia. Jednym z najważniejszych kryteriów, jakie należy wziąć pod uwagę podczas zakupu naczynia, jest jego pojemność. Duży wybór zbiorników znajdziesz u profesjonalnych dystrybutorów, takich jak np. Cryogen. W specjalnie stworzonej kategorii: https://www.cryogenshop.pl/transportowe czekają na Ciebie naczynia przeznaczone do przechowywania i transportu tej substancji w rozmaitych wariantach. Pamiętaj, że od wielkości zbiornika zależy jego sprawność, czyli to, jak długo możesz w nim przechowywać substancję. Zwróć też uwagę na to, czy wybrany przez Ciebie pojemnik na ciekły azot ma odpowiednie certyfikaty i atesty.

O czym musisz pamiętać, użytkując pojemnik na ciekły azot?

Każde naczynie Dewara musi być odpowiednio przygotowane do pracy. W tym celu należy umieścić w nim niewielką ilość ciekłego azotu i pozostawić do całkowitego ostygnięcia. Trwa to z reguły około 20 minut. Następnie możesz swobodnie wypełnić całe naczynie.

Pamiętaj także o obowiązkowych środkach bezpieczeństwa. Choć ciekły azot jest substancją bezpieczną dla organizmu, to bezpośredni kontakt ze skórą może powodować groźne odmrożenia. Właśnie dlatego konieczne jest zabezpieczenie wrażliwych tkanek za pomocą stroju ochronnego. W jego skład wchodzi fartuch, gogle i rękawice. Podczas pracy z tym związkiem nigdy nie lekceważ kwestii bezpieczeństwa!

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024