Czytasz: Jaki będzie piątek 13-ego. Sprawdź pogodę
Czy pogoda w trzynasty dzień miesiąca będzie dla nas łaskawa?

Jak informuje IMGW, północno-zachodnia, północna oraz wschodnia część Europy jest w zasięgu niżów z ośrodkami w rejonie Islandii i zachodniej Rosji. Pozostałe obszary kontynentu znajdują się w strefie podwyższonego ciśnienia. Polska jest na skraju niżu, którego ośrodek przemieszcza się znad Bałtyku nad zachodnią Rosję. W ciągu dnia od południowego zachodu rozbudowuje się klin wyżowy. Z północnego zachodu napływa chłodne powietrze polarnomorskie.

Pogoda na piątek 13-ego 

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie i w Karpatach przelotne opady deszczu, wysoko w Tatrach przelotne opady śniegu.

Według meteorologów, w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 12°C do 15°C, w rejonach podgórskich około 11°C, na szczytach Beskidów od 3°C do 6°C.

Wiatr umiarkowany, porywisty, początkowo zachodni, skręcający na północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, po południu słabnący, północno-zachodni. 

CZYTAJ TAKŻE: PIĄTEK 13. CZY JEST SIĘ CZEGO BAĆ?

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 7°C do 9°C, w rejonach podgórskich około 5°C, na szczytach Beskidów od 2°C do 4°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

POGODA - Sobota, 14 października  

Początek weekendu zapowiada się równie pogodnie. W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 15°C do 17°C, w rejonach podgórskich około 14°C, na szczytach Beskidów od 9°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

SPRAWDŹ: HURAGAN OFELIA W POLSCE? ZMIANA POGODY ZASKOCZY WSZYSTKICH!

W nocy zachmurzenie umiarkowane, jedynie na północy województwa duże. Temperatura minimalna od 10°C do 12°C, w rejonach podgórskich około 8°C, na szczytach Beskidów od 7°C do 9°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

źródło: http://www.pogodynka.pl/

Czytaj więcej