Silesion.PL

serwis informacyjny

Jak zadaszenie do basenu stelażowego najlepiej się sprawdzi?

basen ogrodowy

basen ogrodowy

Chcesz kupić basen stelażowy? Potrzeba do niego kilku dodatkowych akcesoriów. Poza wymaganymi do korzystania, jak pompa filtrująca wodę, warto zadbać też o te zwiększające komfort i bezpieczeństwo. Jednym z nich jest odpowiednie zadaszenie. Dzięki niemu basen stelażowy będzie wymagał rzadszego czyszczenia. Jaką pokrywę na basen stelażowy wybrać?

Basen ogrodowy stelażowy 396 × 107 BESTWAY 5614V

Kiedy przydaje się zadaszenie na basen stelażowy?

Nakrycie nie zawsze występuje w zestawie basenu stelażowego, jednak warto je dokupić. W perspektywie czasu zmniejszy wydatki na chemię służącą do oczyszczania wody. Pokrywa nakładana na noc i czas nieobecności zapobiega wpadaniu do basenu liści, owadów czy innych zanieczyszczeń. Jej posiadanie oszczędzi ci również konieczności ręcznego ich wyławiania.

Zadaszenie basenowe to must have dla posiadaczy dzieci i zwierząt. Zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na wkopanie basenu w ziemię. Bywa, że w ferworze zabawy maluchy czy pupile wpadają do nieosłoniętego basenu. Nie trzeba wyjaśniać, jak poważne mogą być konsekwencje takiego wypadku.

Ostatnią zaletą posiadania pokrywy basenowej jest ograniczanie spadku temperatury wody podczas nocy. Wystarczy, że wieczorem zakryjesz basen ogrodowy grubą powłoką. Rano woda będzie przyjemnie chłodna, a nie lodowato zimna. W Polsce letnie noce nie należą do najcieplejszych, więc zmarzluchy docenią tę zaletę.

Basen ogrodowy stelażowy 549 × 274 × 122 BESTWAY 56466 Zestaw 16 w 1
Basen ogrodowy stelażowy 549 × 274 × 122 BESTWAY 56466 Zestaw 16 w 1

Jaka pokrywa na basen stelażowy będzie najlepsza?

Cena za baseny stelażowe różni się w zależności od dodatków dołączonych w zestawie. Możesz kupić sam basen, jednak zazwyczaj komplet opłaca się bardziej. Potrzebujesz jedynie pokrywy i chcesz dokonać najlepszego wyboru? Jeśli nie pamiętasz, gdzie kupiłeś swój basen stelażowy, skorzystaj z oferty Dollo.pl. Znajdziesz tam akcesoria najwyższej jakości dopasowane do modeli różnych marek.

Pokrywa na basen powinna być wykonana z wytrzymałego materiału. Niektórzy budują zadaszenia samodzielnie z drewnianych desek, jednak wymagają one wielokrotnego zaimpregnowania. Jeśli brakuje ci czasu lub umiejętności, postaw na solidne zadaszenie z PVC. Z tego samego materiału powstają ściany i dno basenu – jest niemal niezniszczalne!

Zwróć uwagę, czy wybrana pokrywa posiada otwory odpływowe. Zapobiegają gromadzeniu wody z deszczu czy natrysku ogrodowego na jej powierzchni. Ma to znaczenie przede wszystkim, kiedy planujesz dłuższy wyjazd lub nie masz, gdzie schować basenu na zimę. W drugim przypadku warto poszukać specjalnej pokrywy chroniącej konstrukcję przed mrozem.

Niektórzy kupują zadaszenie głównie w celu ogrzewania wody basenowej. Istnieje rozwiązanie skupione stricte na tym aspekcie – pokrywy solarne. Wykonane są z materiału przypominającego folię bąbelkową, który skutecznie zatrzymuje ciepło we wnętrzu basenu. Najlepiej sprawdzają się przy niewielkiej głębokości kąpieliska.

Jak wkopać basen stelażowy i czy jest to konieczne?

Jeśli planujesz wkopać basen stelażowy 366 × 100 lub większy w ziemię, koniecznie zainwestuj również w pokrywę. Wypadki związane ze wpadnięciem do wody dorosłych czy dzieci są częstsze, niż myślisz. Gruba, solidna pokrywa zapobiegnie nieszczęściu.

Umieszczenie basenu na poziomie gruntu generuje większe koszty, jednak czyni korzystanie z kąpieliska bardziej komfortowym i bezpieczniejszym. Wymaga wykopania niecki o wymiarach idealnie dopasowanych do wybranego modelu. Najlepiej utwardzić ją wylewką betonową. Unikniesz w ten sposób opadania basenu czy przedostawania się do niego wód gruntowych. Oczywiście, basen na stelażu można rozstawić również bezpośrednio na trawie, piasku czy kostce brukowej.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024