Czytasz: Jak przystroić dom na święta? [TOP 5 POMYSŁÓW] Dekoracje świąteczne

Jak przystroić dom na święta? [TOP 5 POMYSŁÓW] Dekoracje świąteczne

JAK PRZYSTROIĆ DOM NA ŚWIĘTA Bożego Narodzenia? Najlepsze pomysły na świąteczne dekoracje. Sprawdź, jak ozdobić dom na zewnątrz na święta i jakie wybrać dekoracje świąteczne do ogrodu. Nie zapomnij o świątecznych dekoracjach przed drzwiami.

Jak przystroić dom na święta Bożego Narodzenia?

Chcesz poczuć świąteczną atmosferę, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Przygotowaliśmy 5 sprawdzonych pomysłów na to, jak przystroić dom na święta Bożego Narodzenia. Zobacz, które z tych propozycji warto wykorzystać.

1. Jak ozdobić dom na święta na zewnątrz?

Oświetlenie budynku to podstawa świątecznych dekoracji na zewnątrz domu. Aby Twój dom był pięknie ozdobiony na święta Bożego Narodzenia, dobrze się do tego przygotuj. Możesz zrobić zdjęcie domu widzianego z ulicy po zmroku. Następnie w programie graficznym ozdób dom na święta światełkami. Dzięki takiemu projektowi zobaczysz, jak przystroić dom na święta, by dobrze wyglądał z ulicy.

2. Dekoracje ogrodu na zewnątrz domu

Jeśli masz ogród, zwiększa się Twoje pole do popisu. W sklepach można kupić gotowe dekoracje ogrodu na zewnątrz domu, ale równie dobrze możesz je zrobić również samodzielnie. Jeśli tylko pogoda na to pozwoli, zagoń dzieci do przygotowania najważniejszej dekoracji do ogrodu na święta - bałwana. Świetną zabawą będzie również lepienie ze śniegu innych dekoracji świątecznych do ogrodu.

Ciekawym pomysłem na dekoracje ogrodu na święta Bożego Narodzenia jest również stworzenie szkieletów z siatki budowlanej i przeciągnięcie pomiędzy nią światełek. Efekt niesamowity.

3. Dekoracje świąteczne przed drzwiami

Dekoracje przed wejściem do domu powinny zapraszać do wejścia. Ważne, by dekoracje przed drzwiami nie tarasowały drogi gościom, którzy będą do nas zmierzać obładowani prezentami.

Najbardziej klasyczna dekoracja na święta Bożego Narodzenia to wianek, który przyczepia się do drzwi. Dawniej wbijało się gwóźdź, dziś, w epoce antywłamaniowych drzwi, musimy go przykleić. W sklepach dostępne są specjalne taśmy klejące wytrzymujące duże obciążenie. Na kilka świątecznych dni na pewno starczy.

Aby stworzyć bożonarodzeniowy wieniec na drzwi, potrzebujemy:

 • Kolorowe wstążki
 • Klej do plastiku
 • Gałązki
 • Cienki wieszak z pralni
 • Szyszki
 • Cienki drut
 • Małe bombki

Z wieszaka tworzymy okrągły stelaż, do którego przymocowujemy kolejne elementy.

4. Świąteczna dekoracja okien

Nie chodzi tu o obwieszanie okien złotym łańcuchem. To może zbyt przytłoczyć pomieszczenie. Ale może warto zmienić zasłony na takie ze wzorem płatków śniegu? W dziecięcym pokoju sprawdzi się zasłonka w bałwanki albo kolorowe naklejki na szyby, które nie zostawiają śladów, a dziecko może je samodzielnie przeklejać.

5. Świąteczne dekoracje w całym domu

Świąteczny nastrój w domu tworzą nie tylko choinka czy światełka na zewnątrz domu. Najważniejszą rolę odgrywają dekoracje świąteczne, które z pozoru ni rzucają się w oczy. Przejdź się po domu i zobacz, co warto zmienić w wystroju, aby dom nabrał świątecznej atmosfery na Boże Narodzenie:

 • Ramki na zdjęcia
 • Ręczniki
 • Poduszki
 • Koce, narzuty
 • Serwetki na stole
 • Świece zapachowe

 

Czytaj więcej