Czytasz: Jak przeżyć upały? [WIDEO]
Oto najlepsze sposoby!

Lipiec wystawia nas na próbę. Temperatury w całym kraju przekraczają 30 stopni w cieniu i wygląda na to, że do końca tygodnia się nic nie zmieni. Taka pogoda zagraża naszemu zdrowiu i życiu. Może prowadzić do udarów cieplnych czy przegrzania organizmu. 

Jak przetrwać upały?

Sposoby na upały: CHŁODZENIE

Wiatrak, zimny okład czy prysznic mogą nie wystarczyć. Nasza odzież powinna pozwolić ciału oddychać. Nośmy luźne, lekkie ubrania, przewiewne obuwie i koniecznie nakrycia głowy. Nie zapomnimy przed wyjściem na słońce posmarować się kremem z filtrem UV. Ponadto jeżeli istnieje taka możliwość, należy wyłączyć urządzenia elektryczne, które generują dodatkowe ciepło. Szukajmy miejsc zacienionych i klimatyzowanych.

Sposoby na upały: NAWADNIANIE

Pić, pić i jeszcze raz pić. Nawet 3 litry dziennie. Najlepiej wodę niegazowaną, bo jest zdrowsza od gazowanej. A może herbatę? Jak najbardziej. Wbrew pozorom gorąca herbata również może nas... ochłodzić. 

Ciepłą herbatę czy wodę doprawmy solą, która zatrzymuje wodę w organizmie. Uzupełnia też elektrolity, które tracimy wraz z potem.

A zimne piwo? Nie należy z nim przesadzać. Alkohol obniży ciśnienie, które w upalny dzień może nas doprowadzić do omdlenia. Między 10:00 a 14:00 Słońce jest najgroźniejsze. Jeśli mamy możliwość, lepiej w tym czasie nie narażać się na jego działanie.

Sposoby na upały: Chłodniki

Chłodniki to pyszne, lekkie i łatwe do przygotowania zupy. Są niezwykle zdrowe, ponieważ przyrządza się je z surowych warzyw i owoców. Zawarte w nich witaminy i minerały wzmacniają odporność i regenerują organizm. Mają także korzystny wpływ na urodę. Dzięki składnikom w nich zawartym poprawia się stan włosów, zębów i paznokci. Chłodniki są niskokaloryczne, pozwalają więc utrzymać zgrabną sylwetkę. Znakomicie chłodzą, pomagając przetrwać największe upały.

wideo: Agencja TVN/x-news

Żar leje się z nieba, w komunikacji miejskiej ukrop. "Masakra, ale jechać trzeba"

wideo: TVN24/x-news

Czytaj więcej