Czytasz: Jak poruszać się po Śląsku we Wszystkich Świętych?

Jak poruszać się po Śląsku we Wszystkich Świętych?

Przed nami kilka poważnych zmian i zaskakujących udogodnień w śląskich miastach. Jakich? Zebraliśmy je dla Was!

Wszystkich Świętych to dla większości Polaków czas zadumy, chwile na odwiedzenie grobów bliskich zmarłych. Jako że niejednokrotnie miejsca spoczynku członków rodziny, przyjaciół, znajomych, znajdują się w różnych miejscach, organy zarządzające komunikacją w poszczególnych miastach na Śląsku przygotowały specjalne udogodnienia.

CZĘSTOCHOWA:

MPK w Częstochowie 1 listopada uruchomi specjalne linie autobusowe:

  • linia numer 96 – Błeszno – Cmentarz Komunalny
  • linia numer 97 – Cmentarz Kule – Cmentarz Zacisze
  • linia 98 – Cmentarz Kule – Cmentarz Komunalny
  • linia 99 – Fieldorfa-Nila – Cmentarz Kule – Cmentarz Komunalny

Niestety częstochowski MPK nie przygotował dla mieszkańców darmowych przejazdów. Korzystając ze wszystkich powyższych linii ,trzeba zaopatrzyć się w bilet zgodny z obowiązującymi taryfami. Co ważne w Dzień Zaduszny, czyli 2 listopada w całej sieci komunikacyjnej obowiązywać będą rozkłady sobotnie.
Z wszystkimi zmianami oraz rozkładami jazdy można zapoznać się na stronie www.mpk.czest.pl 

TYCHY:

Dodatkowe linie autobusowe, więcej kursów oraz darmowe bilety, to wszystko przygotował Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach dla mieszkańców chcących sprawnie przemieszczać się między cmentarzami.
W ramach obchodów Wszystkich Świętych uruchomione zostaną dodatkowe linie autobusowe:

  • do cmentarza na Wartogłowcu: CmA, CmB, Cmo oraz do cmentarza przy ul. Barwnej: CmE.

W gotowości będzie także linia CmD na trasie łączącej tyski dworzec kolejowy i obydwa cmentarze.
Ponadto linia numer 2 będzie kursować częściej a na liniach 65 i 536 obowiązywać będą sobotnie rozkłady jazdy.

Wszystkie szczegóły oraz rozkłady dostępne są na: www.mzk.pl/komunikacja-w-okresie-wszystkich-swietych

BIELSKO-BIAŁA:

Mieszkańcy Bielska-Białej nie będą mogli narzekać na długi czas oczekiwania przyjazdu autobusu. MZK informuje, że autobusy będą kursować zgodnie z weekendowym rozkładem jazdy. Jednak wyjątkiem będzie linia nr 7, na której w godzinach od 8.00 do 18.00 autobusy kursować będą z częstotliwością co 15 minut oraz linia nr 18 kursująca tak jak w dni powszednie. Co ważne Miejski Zarząd Komunikacyjny gotowy jest na uruchomienie, według zapotrzebowań, dodatkowych kursów autobusów nr 7 na trasie Piastowska Dworzec-Kamienica - Warszawska Dworzec.

Ze szczegółami można zapoznać się na www.mzkb-b.internetdsl.pl

CZECHOWICE-DZIEDZICE:

W Czechowicach-Dziedzicach 1 listopada mieszkańcy również będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej za darmo. Autobusy czechowickiego PKM we Wszystkich Świętych będą kursować tak jak w dniu świąteczne. Zostanie uruchomiona także dodatkowa linia ,,C", kursująca na trasie: ilesia-Czechowice-Dziedzice Dworzec - Multispedytor.

JASTRZĘBIE-ZDRÓJ:

Tutaj również zajdą zmiany w kursowaniu autobusów. We Wszystkich Świętych autobusy będą jeździć tak jak w każdą niedzielę. Natomiast 2 listopada tak jak w dni robocze wolne od nauki szkolnej. Dodatkowo zostaną uruchomione dodatkowe kursy na liniach 123 i 119.

Więcej informacji na www.mzkjastrzebie.com

Jeżeli szukasz informacji o zmianach w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej w aglomeracji śląskiej, zapoznaj się z naszym artykułem: www.silesion.pl/wszystkich-swietych-kiedy-wypada-w-polsce-oraz-jak-dojechac-do-cmentarzy