Czytasz: Jak oszczędzić na jedzeniu? TOP 3 proste PRZEPISY

Jak oszczędzić na jedzeniu? TOP 3 proste PRZEPISY

Jak oszczędzić na jedzeniu, nie odmawiając sobie niczego? Oto 3 proste przepisy na oszczędzanie na jedzeniu. To jeden z najłatwiejszych sposobów, by oszczędzać pieniądze. Sprawdź, jak oszczędzić na jedzeniu.

Jak oszczędzić na jedzeniu? Wyrzuć do kosza wszystkie poradniki. 3 proste przepisy na to, by oszczędzać na jedzeniu wystarczą, by zmniejszyć wydatki na jedzenie. Zobacz, jak najłatwiej oszczędzać na jedzeniu.

PRZEPIS 1: Jak oszczędzić na jedzeniu podczas zakupów?

Najprostszy przepis na to, by zaoszczędzić na jedzeniu, to odpowiednie przygotowanie się do zakupów. Co to oznacza? Zajrzyj do kuchennych szafek - na pewno masz tam makaron, ryż czy pomidory w puszce. Dzięki temu zaoszczędzisz na jedzeniu, którego kupować nie musisz.

Drugi krok to przygotowanie listy zakupów. Zastanów się, co będziesz jeść w tym tygodniu. Postaraj się zaplanować zakupy tak, by składniki, których nie wykorzystasz w całości za pierwszym razem, można było użyć następnego dnia.

Sporo zaoszczędzisz na jedzeniu, które nie trafi do kosza.

Czy da się oszczędzić na jedzeniu na promocjach?

Tak, poluj na promocje! Najlepszy przepis, by oszczędzać na jedzeniu, to posiadanie przy sobie listy produktów, które chcesz kupić. Gdy trafi się promocja w markecie sprawdzasz, czy potrzebujesz dwóch paczek makaronu. Jeśli tak, a cena faktycznie jest niska - wygrywasz.

PRZEPIS 2: Jak oszczędzić na jedzeniu podczas gotowania?

Wiecznie walczysz z wagą? Spróbuj mniej jeść. W ten sposób nie tylko zrzucisz zbędne kilogramy, ale również zaoszczedzisz na jedzeniu.

Nie chodzi tu o głodówkę, ale o przygotowywanie dokładnie takich porcji, jakich potrzebujesz. Właśnie tak oszczędzisz na jedzeniu.

Jesteśmy nauczeni, by nie zostawiać resztek na talerzu. Najwyższy czas gotować tyle, by tych resztek nigdy nie było.

Nie wyrzucaj resztek z obiadu, zamrażaj

Jeśli mimo wszystko po obiedzie zostaną resztki, włóż je do zamrażalnika. Za kilka dni mogą doskonale sprawdzić się jako szybki posiłek lub baza nowej potrawy. Korzystaj ze sprawdzonych przepisów.

Oszczędzanie na jedzeniu to również odpowiednie wymierzanie porcji produktów.

PRZEPIS 3: Jak oszczędzić na jedzeniu na co dzień?

Jedzenie na mieście vs domowe obiady

Jedzenie na mieście to pierwszy wróg oszczędzania na jedzeniu. Nie chodzi o to, że nie można od czasu do czasu wyskoczyć do restauracji. Wbrew pozorom, najdroższe są fastfoody - śmieciowe jedzenie kosztuje kilka złotych, ale to tylko puste kalorie. Za godzinę będziesz mieć ochotę na obiad. Ostatecznie zapłacisz i za przysłowiowego kebaba, i za produkty, z których przygotujesz obiad.

Oszczędzaj na jedzeniu podczas lunchu

Wiadomo, ciągu dnia też trzeba coś jeść. Jednak tu też można oszczędzać na jedzeniu. Zamiast kupować, zrób własne kanapki - nie dość, że tańsze, to dokładnie z tym, na co masz ochotę.