Czytasz: Jak jeść zdrowo, tanio i smacznie?

Jak jeść zdrowo, tanio i smacznie?

Tego będzie można dowiedzieć się podczas wyjątkowych, kulinarnych warsztatów charytatywnych.

Wydarzenie już w piątek 25 maja, w restauracji "Dzień i Noc" w Katowicach. Dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek w całości zostanie przekazany na rzecz podopiecznych stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów. Z dziećmi i dorosłymi gotować będą uczestnik programu Top Chef - Marcin Czubak, a także aktorka i propagatorka zdrowego stylu życia - Monika Mrozowska. Zapisy na warsztaty ciągle trwają!  

Charytatywne warsztaty odbędą się w ramach trwającej od marca akcji "Katowickie Kilometry Dobra", która jest częścią ogólnopolskiej kampanii "Kilometry Dobra". Ostatnie tygodnie to szereg inicjatyw, kolejna przed nami, a już 3 czerwca finał na katowickim Rynku, który połączony będzie z niebanalnym Dniem Dziecka.  

W czasie najbliższego wydarzenia Marcin Czubak z 20 dziećmi przygotuje potrawy na miarę małego Top Cheefa, których głównymi bohaterami będą wiosenne warzywa. Natomiast Monika Mrozowska, znana wielu osobom m.in. z roli w popularnym serialu "Rodzina zastępcza", pokaże 20 dorosłym propozycje zdrowych, tanich i smacznych dań z jej ostatnich książek. Wśród nich m.in. „parmigiano” di melanzane bez parmigiano, czyli bakłażan w specjalnym wydaniu. Kolejną propozycją będą kotlety gryczane, a także indyjski saag paneer. 

- Zapraszamy wszystkich chętnych. To świetna okazja nie tylko do poznania nowych smaków i poszerzania swoich kulinarnych umiejętności, ale także pomocy naszym dzieciakom - zachęca Monika Bajka, prezes stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów w Katowicach.  
  
Warsztaty odbędą się 25 maja w Restauracji "Dzień i Noc" przy ul. Warszawskiej 5 w Katowicach. Koszt bieltu-cegiełki wynosi 50 zł/osoba. Zapisać można się wysyłając wiadomość na adres e-mail kilometrydobra@anioly24.pl lub pod numerem telefonu 509 963 766.

Katowickie Kilometry Dobra rozkręciły się na dobre. Dosłownie i w przenośni. Podczas niedawno zakończonego Europejskiego Kongresu Gospodarczego, 13-letni Nikodem Okrajni z Katowic przejechał na rowerku stacjonarnym blisko… 58 km! Łącznie uczestnicy wydarzenia wykręcili ich ponad tysiąc. Dzięki temu kongresowa inicjatywa, której sponsorem był Stalexport Autostrada Małopolska S.A., zakończyła się spektakularnym sukcesem, a na konto stowarzyszenia zajmującego się wspieraniem dzieci z pogórniczych i pohutniczych dzielnic biedy trafią kolejne środki.

- Myślę, że to jest fantastyczny pomysł! Połączenie aktywności fizycznej z akcją charytatywną, tym bardziej na EKG, dzięki czemu wpisuje się ona w szerszy kontekst - zauważa Grzegorz Kucharczyk, key account director firmy Vivalang, który na kongresowym rowerze pokonał dystans 42 km i zajął drugie miejsce w tej nietypowej rywalizacji. Na stoisku stowarzyszenia sporym powodzeniem cieszył się także sklepik charytatywny, a w nim wyjątkowe poszetki od Poszetka i bluzki od Furelle.

A już 3 czerwca na katowickim Rynku finał akcji Katowickie Kilometry Dobra, połączony z niebanalnym Dniem Dziecka z masą atrakcji. Tego dnia wszystkie zebrane środki, w trwającej od marca kampanii, zostaną wypłacone z jednozłotówkach i przyklejone do specjalnej taśmy, tworząc tytułowe kilometry dobra.  

Więcej o akcji i formach wsparcia na stronie anioly24.pl