Czytasz: Jak być mamą i nie zwariować? Ona cię nauczy

Jak być mamą i nie zwariować? Ona cię nauczy

Magda jest młodą mamą i chce inne młode mamy wyciągać z domu i mobilizować do działania. Stworzyła niezwykły projekt, w którym pomoże matkom wrócić do pracy, ale też skupić na sobie.

Jest młodą mamą. Wychowuje półrocznego Marcela i rozmawia z ludźmi. Ostatnio częściej z innymi młodymi mamami. Tak wpadła na pomysł, by swoje doświadczenie przekazywać kobietom, które zostały matkami lub dopiero spodziewają się dziecka.

To nie internetowy Big Brother

Magdalena Nowak, bo o niej mowa, jest historykiem, trenerem animacji i od wielu lat pracuje z dziećmi. O rodzicielstwie, pracy z dziećmi, powrotach do pracy i sposobach na to, jak się realizować będąc mamą, chce opowiadać na swoim blogu – Karuzela Familijna.

- Mój blog nie jest i nie będzie internetowym Big Brotherem. Dlatego, jeśli ktoś jest zainteresowany tym, co dzieje się aktualnie w moim życiu osobistym lub chce wiedzieć, jakie meble mam w domu, to czytając bloga się tego nie dowie - mówi Nowak.

- Mój blog to przede wszystkim wywiady z różnymi specjalistami oraz wpisy motywujące rodziców do aktywnego spędzania czasu z dziećmi. Są też teksty wspierające mamy w organizowaniu czasu tak, aby potrafiły znaleźć bezcenną chwilę dla siebie. Będą także pojawiać się teksty dotykające konkretnych zagadnień dotyczących rozwoju dzieci – dodaje.

Na blogu znajdziemy porady, jak mądrze spakować się do szpitala, wywiady o malarstwie i pasji tworzenia, a także o wizycie u ortodonty czy tekst na temat naturalnych zachowań u niemowląt, które doprowadzają rodziców do szewskiej pasji.

Mamy spotkają się na kawie. Po co? 

Ale Karuzela to nie jest tradycyjny blog parentingowy i poradnik dla rodziców. Magda chce organizować spotkania i warsztaty dla mam i przedsiębiorczych rodziców.

- Pomysł na stworzenie Karuzeli Familijnej zrodził się, kiedy zdałam sobie sprawę, że wyjście do sklepu na zakupy bez dziecka traktuję, jak odskocznię od codziennych obowiązków. I kiedy tak cała w skowronkach, spacerowałam z koszykiem po alejkach sklepu oglądając, co to za nowości się pojawiły, poczułam że to co robię jest totalnie bezsensowne. Tak zaczęłam szperać po internecie, czy w moim mieście są organizowane jakiekolwiek spotkania dla mam i szybko okazało się, że niczego takiego nie ma – opowiada Magda.

Tak wpadła na pomysł, by wystartować z projektem Coffee Mum, który zaadresowany jest do przyszłych i obecnych mam. Mówi Nowak:

- Bardzo chciałabym je wyciągnąć z domu, zmobilizować do działania. Coffee Mum to nie tylko spotkanie przy kawie z innymi kobietami, to także warsztaty ze specjalistami, możliwość rozszerzenia swojej wiedzy, porozmawiania o własnych wątpliwościach, podzielenia się swoimi pasjami.

W trakcie swojej wieloletniej pracy z dziećmi Magda rozmawiała z kobietami, które miały bardzo niską samoocenę i czuły, że nie mają szans na znalezienie ciekawej pracy. Nie dostrzegały własnych możliwości, ta luka w CV była dla nich jak przepaść, której nie uda im się przeskoczyć. W efekcie zamiast ruszyć do działania, tkwiły w miejscu. - Teraz, kiedy zostałam mamą i sama po sobie widzę, ile siły daje mi macierzyństwo oraz jak mocno wpłynęło na moją dojrzałość, tym bardziej nie mogę pogodzić się z tym, że tysiące mam nie dostrzegają w sobie własnego potencjału – mówi Nowak.

Pierwsze spotkanie z położną

Pierwsze spotkanie Coffee Mum odbędzie się 14 grudnia w sosnowieckiej kawiarni ArtKwarium. Gościem specjalnym będzie położna, która zdradzi proste triki, dzięki którym zachowamy świetną formę w ciąży, jak i podczas połogu.

W czasie kolejnych spotkań poruszane będą różne tematy związane z macierzyństwem, ale także dotyczące sztuki, mody i zarządzania czasem osobistym. Niedługo ruszą też warsztaty specjalistyczne dla kobiet, których zadaniem będzie zwiększenie ich szans na powrót na rynek pracy.

Czytaj więcej