Czytasz: prof. Staniszkis: "Duda jest bardziej aktorem niż politykiem"

prof. Staniszkis: "Duda jest bardziej aktorem niż politykiem"

00:39
Prof. Staniszkis w ostrych słowach o prezydencie Andrzeju Dudzie tuż po wyjściu ze studia programu DurczokRacja.

Ta opinia jest dla Andrzeja Dudy bardziej upokarzająca niż prześmiewcza rola Adriana w kabaretowym serialu. Prof. Jadwiga Staniszkis jednym tchem wymienia największe grzechy prezydenta. Nie zostawia na urzędującej głowie państwa suchej nitki. Rozwiewa wątpliwości, czy Andrzej Duda zasługuje na zwiększenie jego prezydenckiej władzy. Podważa także jego rolę jako... polityka.

prof. Jadwiga Staniszkis dla Silesion.pl
- Andrzej Duda jest bardziej aktorem niż politykiem - mówi Silesion.pl, prof. Jadwiga Staniszkis

"Andrzeja Dudę trzeba przeczekać"

- W wypadku Lecha Kaczyńskiego zwiększanie zakresu władzy mogło być jakoś uzasadnione. W wypadku prezydenta Dudy, to trzeba go poprostu przeczekać - mówi Silesion.pl prof. Jadwiga Staniszkis.

Prof. Jadwigę Staniszkis zapytaliśmy o zmianę stanowiska Jarosława Kaczyńskiego w kwestii systemu prezydenckiego. Kiedy głową państwa był jego brat, lider PiS był skłonny zmienić konstytucję tak, żeby zwiększyć zakres kompetencji prezydenta. Dziś jest przeciwny takiemu rozwiązaniu. 

- Też bym nie zwiększała władzy prezydentowi Dudzie - mówi dawna przyjaciółka Jarosława Kaczyńskiego

"DUDA Jest człowiekiem, który złamał Kontystucję"

Prof. Staniszkis obarcza prezydenta winą za podziały w polskiej armii. Miał do nich doprowadzić wchodząc w spór z Antonim Macierewiczem. W Andrzeju Dudzie nie widzi męża stanu ani sprawnego polityka.

- Andrzej Duda jest bardziej aktorem niż politykiem. Te jego deklamacje, używanie wielkich symboli, które potem się nie przekładają na działanie - wymienia zniesmaczona prof. Staniszkis. - Jest człowiekiem, który złamał Kontystucję - dodaje.

 

Czytaj więcej